Reply on: Papyr #17897:
možno ten negatívny postoj ľudí k trolejbusom pramení z toho, ako sa k nimi dopravné podniky stavajú. Viď. Banská Bystrica, alebo iné kde sú montované pomalé výhybky a práve toto ľudí znepokojuje, prípadne aj staré trate, zlá údržba, zanedbávanie obnovy vozového parku (Bratislava, Žilina, Košice, Banská Bystrica)... autobusy sú prezentované ako bezproblémové, (vraj) nízkonákladové a neviem čo všetko... človeku tieto drísty lezú na nervy, ale kto chce hľadať nájde. Človek ochotný premýšľať nedá nikdy prednosť autobusu pred trolejbusom (teda zas nie všade kde chodia spoje každých 20-120minút, tam by to bolo choré robiť trolejbus... aj keď pri 20min je to ešte celkom OK). Takisto ako keď sa niekde postaví električka, rovnako sa musí udržiavať trať, trolej, stĺpy, vozidlá,... inak to pôjde z kopca.
no.ev.di.
Ešte sa chcem opýtať, že ako je teraz suplované spojenie Rajeckej cesty s oblasťou ĽP (Ľahký priemysel) kam premáva(li) linka/y 26 a 28. Teraz L26 premáva po Bánovskej ceste od Závodského do ĽP a skrátene po PRIUS. Čo sa stalo, že už sa nemôže L26 otáčať pri ZVL? Problémy so súkromným pozemkom kde sa L26 točila?! Posilnila sa aspoň kapacita L22 na Rajeckej, či to vykrýva spolu s L20?
Ďalej sa chcem opýtať na linkové vedenie z roku 1997-1999. Zaujímajú ma konkrétne linky 30 a 31. Ešte keď na Hájik premávala L6 ako autobus spomínam si matne, že tam premávala ešte jedna linka, ale niesom si istý či to bola L30, alebo niečo iné. Tiež si spomínam na staré tlačené CP ktoré mali font ako klasické písacie stroje a pri každej zastávke bol v CP aj zoznam (resp. rad) liniek, ktoré tam zastavovali spolu s danou linkou, aby sa tak ľudia mohli orientovať lepšie pre prestupy.