Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: marek #16144:
No a teraz mi povedzte ako sa ma Martinská MHD pod vedením SAD Žilina zle. Nijako. Tu v Žiline pred príchodom nových autobusov stoja nadčenci pri bránach na Košickej lebo to je udalost a v Martine to bude asi bežne. Po tomto obnovení vozidlového parku v decembri sa bude mať Martinská MHD čím pochvaliť. Ešte im chýba martinské forum na iMHD aby si tam mohli veselo štebotať ako sa im tam premavaju takéto vozidla.
Ja teda skutočne neviem čo sa deje v Žiline s obnovou vozidloveh parku. Ale začínam mať toho plne zuby.
Bratislava vyhlásila tender na kupu 400 nových autobusov. Toto je páni obnova. Viem, že stav vozidiel tam je diskutabilný, ale prajem to IRISBUSU. A tu je problem kupiť 3-4 nové trolejbusy ročne. Nie je penazí? A kde na to beru ine MHD?
Na bôrickej ceste a hned za mostom smerom na Solinky ale aj do centra musí byť výjazd spopod mosta velmi opatrný. V tzv. "oblukoch" tam dostavaju zberače zabrať ak tam vodič trolejbusu vpali ako formula.
Vypravovanie solovozidiel je vo sviatok a víkend už uplne bežne. Na L4/14 su klbové vozidlá. To, či už aj mimo špičky musia ludia stať isto tento fakt nezmení. Tu sa pozera na ine hodnoty.
teda už dlho som nevidel u nas trolejbus, ktoremu by spadli zberace (alebo ako sa tie tycky volaju ? )...bolo to na 14Tr L3 v borickom parku tesne za mostom... co je tiez samo o sebe zaujimave, ze sa na L3 uz dlhsie cez sviatky, soboty a nedele objavuju solovozy (a teda ludia uz musia v trolejbusoch stat aj mimo spicky ? )
aj ja si myslím že do Martina treba nejake kĺbaky...väčinou som sa tlačil ako sardinka ...linku si nepamätám ale išiel som z Martina do Vrútok...
Reply on: marek #16144:
zišiel by sa ale aj dáky kĺb...aspoň 4.
v martine nastala zmena.
podla poslednych informacii nove vozidla pre MHD v MT dojdu do SAD ZA koncom decembra a slavnostne odovzdane do prevadzky v martine maju byt zaciaktom roka.
pocet vozidiel je ale nasledovny - 24ks CRW LE!!!

po obnove vozidloveho parku v MT bude stav nasledovny:
24x CRW LE
15x Citelis
8x B952 + hovori sa, ze sa ponechaju tri Vrakosy cisel 16, 21 a 34.
Reply on: toso0077 #16139:
Keďže vozidlo ešte ani poriadne nie je na trhu, je ťažké na takéto otázky odpovedať...ale nie, zatiaľ nikto s kúpou podobného vozidla nepočíta: Prešov-pokračuje sa v obnovovaní 24 Tr a 25 Tr, Košice-maju dosť problémov s tým aby trolejbusy vôbec nezrušili, Banská Bystrica-tu je to veľmi nevyspytateľné ? , Bratislava-najviac pravdepodobné, ale myslím, že ak sa čosi v blízkej dobe kúpi, tak to budú autobusy a predsa vieme, že má 25 Tr, tak ich asi bude kupovať aj naďalej, aj ked nikdy nevieš v BA... ?
Rekonštrukcia záseku na zastávke MHD Štefánikovo námestie bola 28. 8. 2008 ukončená. Na zastávke bol zabudovaný aj bezbariérový obrubník (kasselský). Počas rekonštrukcie od 16. júla 2008 bola zastávka posunutá v smere ku autobusovému nástupišťu asi o 150 m.
Ja by som sa za nejakými autobusmi nehrnul. Máme trolejbusy, aspoň zatiaľ aj keď s ,,hnedou metalízou,, . ?
15 nizkopodlažných autobusov v Martine + nákup 20Low Entry a 9 nizkopodlažných autobusov v Žiline ja sa asi presťahujem .............lebo všade sa niečo deje len v našom zapadlom mestečku nič...
Neviete či sa na Slovensku objaví trolejbus značky SOR (SOR TN12A) aj keď viem, že v Žiline nie... ?
Reply on: M #16137:
Neboj sa bude. Už mal byť hotový včera, ale HDD v počítači mi vypovedal službu a teraz zachraňujem čo sa dá. ?
Valec: Prosím ťa, myslíš, že by si mohol urobiť nový CP od 1.9.2008 vo formáte pdf? vďaka ?
Reply on: Mongolec #16135:

Vidíš, to ma nenapadlo.
Reply on: pavuk #16134:
Všetky prímestské určite nie. SAD-kári veselo jazdili skratkou okolo veľkogaráží a Salezianov.
Ešte jeden malý postreh ohľadne vedenia L20:

V najnovších Žilinských novinách je v článku o zmene tratí autobusových liniek poznámka, že tým že sa autobusy v smere do Bytčice neotáčajú na Rondli usporí nafta. Čo je logické.
Ale pokiaľ nebola vybudovaná odpojka z Mostnej na Prievidzu,
Tak všetky prímestské abutobusy idúce tým smerom sa otáčali
na Rondli. (tato prípojka existuje cca 3-4 roky). O koľko litrov nafty prišla žilinská SAD za tie roky do jej vybudovania................
?
ale asi som to zle pochopil ako vždy... ❓
Agent007 no pekne ďalší čo si všíma gramatiku a nie čo je napísané... (s úrážkou!) ?
Reply on: toso0077 #16127:
na tvojom mieste by si sa mal haNbit ty... pise sa to s "N"... malym "N"...
Reply on: Jozef #16124:
Na pošte je to vedené ako Pod vinicou. ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.