Reply on: irizar #6393:
uznávam, že diskusia so mnou je na prd, no som priamy a nebudem kecať to čo druhí chcú počuť. Zas na diskusiách vlaky.net keď čítam názory, tam je to pravý opak (ešte aby som dodal), že by chceli oživovať Os dopravu na lokálkach Rožňava - Dobšiná kde jazdia v špičke dva autobusy za hodinu, alebo Plešivec - Slavošovce. Keby tam bol taký pohyb ľudí, že by to bolo na jednu 810+2x010 za hodinu aspoň v špičke a každé dve mimo nej, tak nech sa to tam spustí, ale tie dva autobusy na danej trase o niečom vypovedajú. Mne sú tie regionálky srdcu blízke ale čo tam voziť okrem vzduchu? Tam už iba Mn držia existenciu trate a na dlhý čas to tak asi aj bude pokiaľ sa tam nedostane nejaký investor.
irizar
A môj skromný názor je že nech už VÚD navrhne čokoľvek, celkom určite to bude stáť za guĺové. U nás sa rozumné systémové riešenia v prospech cestujúcich nenosia. Ak je politická objednávka v prospech vlakov, tak sa silou-mocou budú preferovať vlaky aj tam kde to nemá absolútne žiadny význam (napríklad trať 123 je krásny príklad tej sólošukafónovej trate nad ktorými sa S499 tak rád rozčuluje - šotouši ma zožerú zaživa, ale tú by som zrušil a nahradil autobusmi bez milosti hneď). A ak bude politická objednávka v prospech autobusov, tak porušia vlaky aj tam kde neexistuje rozumná náhrada. Zdravý rozum u nás bude vždy hrať posledné husle.