Zmeny v cestovných poriadkoch liniek MHD (od 1.7.2019)

Zaviedlo sa priame prepojenie oboch polikliník linkou 1, pribudli nové víkendové linky 12 a zrušených bolo viacero spojov na ďalších linkách.

Od 1. júla 2019 nastávajú výraznejšie zmeny v cestovných poriadkoch väčšiny liniek MHD. Zmeny sa týkajú liniek 1 2 3 5 7 8 9 10 12 13 14 a 15.

Na linke 1 boli zavedené spoje, ktoré zabezpečia priame spojenie Polikliniky pri Hornáde na Chrapčiakovej s Nemocnicou s poliklinikou na Jánskeho ulici. Nová zastávka Medza, Poliklinika sa bude nachádzať na ceste pri rieke Hornád vedúcej okolo Lidla, bytového domu Panoráma a Polikliniky pri Hornáde.

Na linkách 2 a 3 bola zrušená väčšina víkendových spojov v súvislosti so zmenami na linke 12

Na linke 12 boli zavedené nové víkendové spoje zo Sídliska gen. Svobodu (Tarča), Ferčekoviec a Novoveskej Huty so Železničnou stanicou. Spoje budú vo voľných dňoch tvoriť prípoje k rýchlikom v hodinovom takte od 6:00 do 18:00.

Zreálnené boli jazdné doby na linkách 12 a 13, čo by malo zrýchliť spojenie Železničnej stanice, Ferčekoviec a Novoveskej Huty.

Nové spoje boli zavedené aj na úkor niektorých zrušených spojov na ďalších linkách MHD. Magistrát mesta informuje, že ak sa aktuálne zmeny na linkách MHD osvedčia, zostanú v platnosti aj pri zmene cestovných poriadkov k decembru 2019.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.