Čipové karty

Bezkontaktná čipová dopravná karta sa dá zaobstarať v predajni eurobusu. Pri jej kúpe sa na ňu nahrá finančný obnos (kredit), z ktorého sa pri každej jazde odčíta cena cestovného. Cestovné pri platbe dopravnou kartou je nižšie ako pri kúpe lístka u vodiča, takže cestovanie s kartou je výhodnejšie. Navyše prestup do 30 minút je zdarma. Pri platení dopravnou kartou je potrebné dopravnú kartu na krátky čas priložiť k čítačke, ktorá sa nachádza pri kabíne vodiča. Pri úspešnom odčítani cestovného zaznie zvukový signál, na displeji sa zobrazí odčítaná suma a tlačiareň vytlačí cestovný lístok, ktorý si je cestujúci povinný vziať. Dobíjanie kreditu na kartu je možné vykonať u vodiča a predajných automatoch alebo v predajniach eurobusu. Minimálna výška dobíjaného kreditu u vodiča je v sume 10 €. Karta platí od vydania 5 rokov a predáva sa za cenu 7 € (+0,30 € puzdro).


Ako vybaviť obyčajnú čipovú kartu (pre dospelého)

K vystaveniu novej bezkontaktnej čipovej karty je potrebné v predajni eurobus vyplniť a podpísať žiadanku. Na overenie údajov treba priniesť k nahliadnutiu hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas). Poplatok za vydanie čipovej karty je 7 €.


Študentské čipové karty

Študenti (od 15 do 26 rokov) majú nárok na zľavnené cestovné, no musia si vybaviť čipovú kartu, ktorá ich oprávňuje cestovať so zľavou. Študentskú bezkontaktnú čipovú kartu môže vystaviť buď spoločnosť eurobus, a.s., alebo priamo škola študenta. Ak kartu vystavuje eurobus, je k jej vydaniu potrebné priniesť školou potvrdenú vyplnenú žiadanku dopravcu a hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas).

Poplatok za vydanie čipovej karty je 7 €.

Ak kartu vystavuje škola, študent musí splniť jej podmienky. Aby bol preukaz aktívny aj na ďalší školský rok, študent si ho musí aktivovať prostredníctvom školy, ktorá preukaz vydala.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
ked som mal staru čipovú kartu,tak som ju nemusel vyberať z peňaženky,stačilo mi priložiť peňaženku a cestovný listok mi vydalo,už rok mám novú čipovu kartu,tú musím vyberať z penaženky,,,,