Ružomberok podpísal zmluvu s novým dopravcom MHD

Blaguss prevezme ružomberskú MHD od 1. januára 2021.

Mesto Ružomberok podpísalo s dopravcom Blaguss Slovakia zmluvu na poskytovanie služieb mestskej hromadnej dopravy. Nový dopravca začne prevádzkovať MHD v Ružomberku od 1. januára 2021, keďže zmluva so súčasným dopravcom končí 31. decembra 2020. Podľa predstaviteľov mesta príde k výraznému nárastu dopravných výkonov, konkrétne o 25 % na 600-tisíc km ročne.

Doplnené: Ide o dočasnú zmluvu do doby ukončenia verejnej súťaže, keďže verejné obstarávanie ešte nebolo ukončené (v súčasnosti prebiehajú odvolacie konania).

Medzi autobusmi, ktorými Blaguss začne prevádzkovať MHD, sú napríklad jazdené linkové low-entry autobusy Setra S 416 LE business z Rakúska.

Medzi hlavné zmeny patrí zavedenie taktovej dopravy, zmena trás jednotlivých liniek, zavedenie prestupnej tarify a nástupu do vozidiel všetkými dverami. Hlavnými prestupnými zastávkami budú Železničná stanica, Baničné, Katolícka univerzita, podružnými Mestský úrad a Rybárpole. Cestovné lístky budú jednorazové časové na 20 a 60 minút a dlhodobé predplatné na 15, 30, 90 a 365 dní. Ako nosič cestovného lístka majú slúžiť aj platobné bankové karty. Taktiež príde k premenovaniu niektorých zastávok a úprave ich polohy.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.