Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Viko #289:
Ano, to ma fascinuje, ako sa "technicky narocne/nemozne" po zaangazovani Velkeho Vizira zrazu stalo moznym. Snad aspon niekto zo slovenskeho manazmentu dostal hubovu a prisiel o premie...
Reakcia na: TeBeCe #288:
Vynechal si to podstatné - stačilo rokovať priamo s Rakúšanmi a spor sa urovnal 😀
MHD v RK na pokracovanie
https://www.ruzomberok.sk/download_file_f.php?id=1935413
"Prvé stretnutie vedenia mesta a Dopravcu sa uskutočnilo 05.01.2023. Na tomto a aj na následných stretnutiach bola zo strany mesta Ružomberok prednesená požiadavka na Dopravcu ohľadom dodania podkladov k vyúčtovaniam za rok 2021. Kvôli nedodaným podkladom k vyúčtovaniam, ktoré bývalé vedenie mesta nežiadalo od Dopravcu a následne nepredložilo na požiadanie ÚVO, bola mestu udelená pokuta zo strany UVO vo výške 52 937,50 Euro / rozhodnutie číslo 7013-6000/2021-OD/10/. Dopravca uvedenú požiadavku nechcel splniť. Argumentoval buď technickou náročnosťou alebo rozporoval znenie zmluvy. Dopravca, už prostredníctvom svojho právneho zástupcu, začal požadovať 14.04.2023 vyplatenie doplatku príspevku za rok 2021 vrátane nákladov COVID 19. Požiadavky mesta na doloženie podkladov k vyúčtovaniam ignoroval. Zároveň Dopravca upozornil, že ak nedôjde k plneniu jeho nárokov, prestane vykonávať svoju činnosť prevádzkovateľa MAD meste Ružomberok."


https://www.ruzomberok.sk/2023-10-30-zasadnutie-0/mid/401946/ma2/9/.html#m_401946
Len tak zo zvedavosti, podla coho sa dnes jazdi, ak nieco vobec jazdi? na mhdrk su CP platne iba do 10.12. a z telmaxej mobilnej aplikacie vcera zmizli vsetky CP, takze neukazuje vobec nic.
Ahojte, čítal som imhd aj web dopravcu, ale stále nerozumiem ako funguje odbavenie v MHD Ružomberok ak už mám platný lístok (buď na bankovej karte alebo papierový turistický). Treba niečo niekam prikladať, nastupovať prednými dverami, alebo tak? Alebo jednoducho vleziem dnu, cestujem a lístok/kartu vyťahujem len ak príde revízor?

A chápem správne že turistický lístok môžem zaplatiť len v hotovosti, nie kartou?

Vďaka 🙂
Reakcia na: pablo.jpg #282:
https://rkmagazin.sk/nove-mestske-autobusy-v-ruzomberku/
V tomto článku je uvedené, že hybridné autobusy budú náhradou za viedenské Mercedesy Citaro a dočasné Setry LE, pričom niektoré Setry LE ostanú ako zálohy aj po dodaní hybridov.
Pán Ján Bednárik na svojej facebookovej stránke uviedol, že hybridné autobusy budú značky Iveco či Mercedes.
Reakcia na: henko151 #279:
Mňa hlavne zaujala vskutku klamlivá časť článku, kde sa spomína kúpa vozov na duálny pohon čiže nafta a elektro, pravda však je, že Mercedesy z Viedne tým v ružomberskej prevádzke neskončia 🙂
Reakcia na: irizar #278:
A najnovsie jeden z nich s velkou slavou uvadzal vo videu do prevadzky 🙂 akurat na otazky v diskusii k nemu sa uz akosi nema odpovedat.

Mimochodom tie zastavky s novymi pristreskami, ale bez oznacnikov zastavok maju byt finalny stav? Nejaky novy trend?
Reakcia na: henko151 #279:
Pokiaľ si pamätám, podmienky tendra hovorili o nových autobusoch. Cena za km s tým značne súvisí... Kto teda klamal? Uchádzač, ktorý vyhral?
Ozaj a kto nesie zodpovednosť za to s akými autobusmi chodil predošlý dopravca?
Reakcia na: irizar #278:
Mohli radšej priznať, že časť autobusov budú jazdenky z Viedne, ale splňajúce rovnako prísne emisné normy, sú plne nízkopodlažné a s klimatizáciou. Ono aj jazdené Citaro je lepšie ako to čo bolo pred zmenou dopravcou v Ružomberku, ale tá komunikácia s ľudmi je čistá katastrofa. Nechápem, ako si niekto mohol myslieť, že v dnešnej dobe by to nikto neodhalil. Ale tak idú voľby, uvidíme ako sa to vyvinie. 😅
Reakcia na: TeBeCe #277:
Ten kandidat je inak dusevne v poriadku? Vo videu pod Streetwaymi narieka, ze: "...uderky siria bludy o vyradenych viedenskych autobusoch...", pricom tyzden predtym sam s velkou slavou video vyradeneho viedenskeho autobusu zdielal. Krucifix, Ruzombercania, to co za material tam mate?
Reakcia na: irizar #275:
Išiel do súťaže o prímesto v BBSK. Ponúkol v oblasti Krupina 1,75€/km narozdiel od SAD ZV s 1,27€/km. 🙂
Reakcia na: Vlaran #273:
No, zazvonil zvonec a rozpravke o rakuskej MHD a novych hybridoch za 1,67 eura/kilometer je koniec.
A Blaguss zrejme dobre vie, preco odvtedy do ziadnej sutaze nesiel.
Reakcia na: TeBeCe #272:
Stale lepsie jak tieto Setry co su tam nasadene. Narazam na ich uplatnenie pre MHD hoc su to skvele vozidla no skor pre medzimesto.
Zaujímavé. Keď sme po súťaži tvrdili, že cena Blagussu nereálna, mnohí nás išli zožrať. A čo ukazuje čas? Dotovanie od istého združenia a sľubované vozidlá v nedohľadne...
Reakcia na: Petto #271:
Udajne to budu prekabatene erdogany.
Vidim, ze to boli asi len sluby o tych Citarach pre RK 😁

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.