Transdev prevzal dopravcu SAD Prievidza

Aj MHD v Prievidzi už bude pod krídlami skupiny Transdev.

Spoločnosť Transdev Slovakia sa v auguste 2022 stala vlastníkom 100 % akcií dopravcu SAD Prievidza, ktorý prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu v Prievidzi, Bojniciach, Partizánskom, Bánovciach nad Bebravou, Handlovej a tiež prímestskú dopravu v Trenčianskom kraji. Akcie SAD Prievidza odkúpil Transdev od jej predchádzajúceho akcionára, spoločnosti Advance Investments. Tá bola stopercentným vlastníkom akcií SAD Prievidza od roku 2021, kedy k svojmu dovtedajšiemu väčšinovému podielu odkúpila od štátneho MH Manažmentu aj zvyšný približne 40-percentný podiel.

Medzinárodná dopravná skupina Transdev pôsobí na Slovensku od začiatku roka 2022, kedy začala s prevádzkovaním MHD v Nitre. Od 1. septembra 2022 bude prevádzkovať aj MHD v Trenčíne. V prímestskej doprave na Slovensku doteraz Transdev nepôsobil.

SAD Prievidza vykonáva MHD v Prievidzi a Bojniciach na základe zmluvy o poskytovaní služieb vo verejnom záujme na obdobie od roku 2019 do konca roka 2028 s možnosťou predĺženia o ďalších 5 rokov.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: S499.1023 #1:
Rozhodne to uvádzanie na slovenskom trhu je lepšie, než ich začiatky na českom... 🙂
To môže priniesť celkom zaujímavé výsledky. SAD Prievidza si pamätám z minulosti ako veľmi dobrého dopravcu a Transdev sa zatiaľ tiež uvádza veľmi dobre.