SAD Prievidza zaradila do prevádzky v Prievidzi nový ekologický autobus

Vozidlový park MHD v Prievidzi a Bojniciach bol v júli rozšírený o jeden nový 12-metrový nízkopodlažný autobus Iveco Urbanway 12M CNG s pohonom na stlačený zemný plyn. Autobus je vybavený celovozidlovou klimatizáciou, informačným systémom Bustec a na bezpečnosť cestujúcich pri nastupovaní a vystupovaní dohliada aj kamerový systém. Prepravná kapacita je 80 cestujúcich, z toho 30 miest je na sedenie. Vozidlo je vybavené plynovým motorom FPT Industrial Cursor 8 CNG s výkonom 213 kW spĺňajúcim emisnú normu Euro 6. Zaujímavosťou sú zväčšené bočné okná v strednej časti, ktoré zabezpečia výhľad z vozidla aj z kočíka, invalidného vozíka, či z nízkoumiestnených sedadiel. Autobus je v bielej farbe s kvetinovým polepom v zadnej časti. Nový autobus by mal byť do premávky nasadzovaný denne od rána do večera.

V zmysle uzatvorenej dlhodobej zmluvy na prevádzkovanie MHD s mestami Prievidza a Bojnice chceme  ako dopravca dodržať stanovené technické podmienky, a síce priemerný vek vozidlového parku nemôže byť vyšší ako 10 rokov, autobusy vo flotile nemôžu byť staršie ako 16 rokov a podiel nízkoemisných vozidiel musí byť minimálne 50 % z celkového počtu vozidiel v MHD. Aby sme uvedené dodržali, čaká nás v najbližších rokoch veľká investícia do nízkoemisných vozidiel. Nový autobus IVECO Urbanway na CNG pohon je pre nás momentálne vhodný dopravný prostriedok na zabezpečenie služieb v MHD doprave a na druhej strane si ho budeme môcť dôkladne otestovať v prevádzke, aby sme sa vedeli v budúcnosti správne rozhodnúť o ďalšej investícii do nízkoemisných autobusov,“ naznačil ďalšie plány Michal Danko, generálny riaditeľ SAD Prievidza.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.