Prievidzská MHD dostala pod vianočný stromček tri nové autobusy

Od Vianoc premávajú v Prievidzi tri nové autobusy Solaris Urbino 10,5.

V priebehu predvianočného týždňa prišli do areálu SAD Prievidza tri nové vozidlá Solaris Urbino 10,5 určené pre potreby MHD v Prievidzi. Vozidlá dostali ŠPZ #PD-382GY, #PD-420GY a #PD-516GY a bude ich možné stretnúť na všetkých linkách MHD v Prievidzi. Dňa 23. decembra 2019 trojicu vozidiel požehnal provinciál Rehole piaristov na Slovensku. Následne boli vozidlá zaradené do prevádzky.

Druhá séria prievidzských Solarisov Urbino 10,5 IV sa od predošlej líši použitím nového faceliftu, ktorý začal od roku 2019 Solaris aplikovať na všetky nové vozidlá. Vozidlá s faceliftom sa od svojich predchodcov líšia predovšetkým novým dizajnom prednej masky. Na Slovensku sa jedná o prvé vozidlá s týmto dizajnom. Okrem faceliftu sa líšia nové vozidlá použitím sedadiel Kiel Ideo, väčšieho predného LED transparentu a klimatizačnej jednotky od firmy Konvekta. Už samozrejmosťou okrem celovozidlovej klimatizácie je aj vybavenie Wi-Fi prístupovým bodom, USB zásuvkami, vnútorným LCD panelom od firmy Bustec a palubným počítačom TransData Vesna s tlačiarňou lístkov Mikroelektronika OCC-E2D.

Spolu s prvým vozidlom tohto typu, ktoré prišlo do Prievidze pred rokom, má SAD Prievidza vo vozidlovom parku už štyri autobusy Solaris Urbino 10,5 štvrtej generácie.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Prievidzká - nie Prievodzská, dz je slabikotvorné