V Prievidzi bude premávať prvý Solaris Urbino 10,5 na Slovensku
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Novinkou v prievidzskej MHD je klimatizovaný interiér vozidla a USB porty pre nabíjanie mobilných zariadení.

V závere uplynulého roka pribudol do vozidlového parku SAD Prievidza nový nízkopodlažný autobus Solaris Urbino 10,5. Prievidza sa tak po Šali a Žiline stala ďalším slovenským mestom, v ktorom bude premávať Solaris Urbino najnovšej, štvrtej generácie. Autobus Solaris Urbino v dĺžke 10,55 metra je však slovenskou premiérou.

Nový Solaris Urbino zaujme nielen svojim netradičným dizajnom, ale pôjde zároveň o prvý klimatizovaný autobus MHD v Prievidzi a Bojniciach. Ďalšou novinkou sú USB porty na prídržných tyčiach v interiéri, cez ktoré si cestujúci budú môcť nabíjať svoje mobilné komunikačné zariadenia. Nechýba ani Wi-Fi pripojenie na internet.

Midibus Solaris Urbino 10,5 ponúka pre cestujúcich 23 miest na sedenie, 57 na státie a miesto pre invalidný vozík alebo kočík oproti druhým dverám. Vozidlo poháňa naftový motor Cummins s výkonom 204 kW spĺňajúci emisnú normu Euro 6.

Do premávky bude nový autobus zaradený v krátkom čase. Ostáva dúfať, že obnova vozidlového parku MHD v Prievidzi bude pokračovať aj ďalšími novými vozidlami, keďže od poslednej obnovy vozidiel prievidzskej MHD už uplynulo 9 rokov a priemerný vek vozidiel MHD presahuje 10 rokov.

Doplnené: Nový autobus bol do prevádzky uvedený 17. januára 2019. V prípade, ak sa v premávke osvedčí, SAD Prievidza plánuje v druhom polroku 2019 zaobstarať ešte tri nové autobusy.


13.1.2019, doplnené detailné fotografie - 21.1.2019
-mhd-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.