V Prievidzi bude premávať prvý Solaris Urbino 10,5 na Slovensku

Novinkou v prievidzskej MHD je klimatizovaný interiér vozidla a USB porty pre nabíjanie mobilných zariadení.

V závere uplynulého roka pribudol do vozidlového parku SAD Prievidza nový nízkopodlažný autobus Solaris Urbino 10,5. Prievidza sa tak po Šali a Žiline stala ďalším slovenským mestom, v ktorom bude premávať Solaris Urbino najnovšej, štvrtej generácie. Autobus Solaris Urbino v dĺžke 10,55 metra je však slovenskou premiérou.

Nový Solaris Urbino zaujme nielen svojim netradičným dizajnom, ale pôjde zároveň o prvý klimatizovaný autobus MHD v Prievidzi a Bojniciach. Ďalšou novinkou sú USB porty na prídržných tyčiach v interiéri, cez ktoré si cestujúci budú môcť nabíjať svoje mobilné komunikačné zariadenia. Nechýba ani Wi-Fi pripojenie na internet.

Midibus Solaris Urbino 10,5 ponúka pre cestujúcich 23 miest na sedenie, 57 na státie a miesto pre invalidný vozík alebo kočík oproti druhým dverám. Vozidlo poháňa naftový motor Cummins s výkonom 204 kW spĺňajúci emisnú normu Euro 6.

Do premávky bude nový autobus zaradený v krátkom čase. Ostáva dúfať, že obnova vozidlového parku MHD v Prievidzi bude pokračovať aj ďalšími novými vozidlami, keďže od poslednej obnovy vozidiel prievidzskej MHD už uplynulo 9 rokov a priemerný vek vozidiel MHD presahuje 10 rokov.

Doplnené: Nový autobus bol do prevádzky uvedený 17. januára 2019. V prípade, ak sa v premávke osvedčí, SAD Prievidza plánuje v druhom polroku 2019 zaobstarať ešte tri nové autobusy.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.