Čipové karty

Bezkontaktná čipová (dopravná) karta sa dá zaobstarať v predajni SAD Prievidza. Pri jej kúpe sa na ňu nahrá finančný obnos (kredit), z ktorého sa pri každej jazde odčíta cena cestovného. Cestovné pri platbe dopravnou kartou je nižšie ako pri kúpe lístka u vodiča, takže cestovanie s kartou je o niečo výhodnejšie. Navyše pri prestupe do 30 minút pokladňa vydá automaticky lístok s výraznou zľavou z cestovného. Pri platení dopravnou kartou je potrebné dopravnú kartu na krátky čas priložiť k čítačke, ktorá sa nachádza pri kabíne vodiča. Pri úspešnom odčítani cestovného zaznie zvukový signál, na displeji sa zobrazí odčítaná suma a tlačiareň vytlačí cestovný lístok, ktorý si je cestujúci povinný vziať. Dobíjanie kreditu na kartu je možné vykonať u vodiča, v predajniach SAD, alebo cez internet a predajných automatoch. Karta platí od vydania 5 rokov a predáva sa za cenu 4,00 €. Pri študentskom cestovnom sa jej platnosť predlžuje na začiatku každého školského roka. V opačnom prípade karta po 1. septembri vydá už len plné cestovné.


Ako vybaviť obyčajnú čipovú kartu (pre dospelého)

K vystaveniu novej bezkontaktnej čipovej karty je potrebné v predajni SAD vyplniť a podpísať žiadanku. Na overenie údajov treba priniesť k nahliadnutiu hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas).


Študentské čipové karty

Študenti (od 15 do 26 rokov) majú nárok na zľavnené cestovné, no musia si vybaviť v predajni SAD žiacky preukaz alebo dopravnú kartu. Študentskú bezkontaktnú čipovú kartu môže vystaviť buď spoločnosť SAD Prievidza, a.s., alebo priamo škola študenta. Ak kartu vystavuje SAD Prievidza, a.s., je k jej vydaniu potrebné priniesť potvrdenie o návšteve školy (vydávané školou), fotografiu s rozmermi 2,5 x 3 cm, vyplnenú žiadanku a hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas). Dopravná karta na zľavnené cestovné musí byť opatrená fotografiou, ktorá zodpovedá súčasnej podobe žiadateľa.

Ak kartu vystavuje škola, študent musí splniť jej podmienky. Aby bol preukaz aktívny aj na ďalší školský rok, študent si ho musí aktivovať prostredníctvom školy, ktorá preukaz vydala.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.