Reply on: keyboard #9648:
Prosím ťa, keď sem nabudúce budeš písať svoje domnienky, tak aspoň nie takým autoritatívnym tónom. Človek si myslí, že naozaj vieš niečo dôležité a potom z teba vypadne takáto blbosť: #9653 . Odhliadnuc od faktu, že v BA ešte ani len neprebehol tender, SOR už raz robil zakázku 100 vozov pre Slovak Lines a nevšimol som si, že by popritom nestíhali dodávať ostatným zákazníkom. To skôr Citelisy mali minulý rok aj polročné meškania.
Valec
Takýto odbavovací systém dodáva Mikroelektronika a dodáva sa to niekam do severských krajín. Na minuloročnom Czech Raildays som sa mal možnosť s tým pohrať.
Do automatu vhodíš príslušný počet mincí resp. bankoviek a zariadenie ti vydá papierovú čipovú kartu s príslušným kreditom. Tú potom môžeš používať vo vozidle tak ako plastovú čipovku. Ak sa nemýlim, tak centa takejto karty bola 6 alebo 8 Kč. Toto by možno nebolo od veci napr. pre zistenie presnej evidencie jázd pri denných a týždenných lístkoch. ?