Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Tak som sa dnes ráno vrátil z dovolenky Talianska-Lignana Sabbiadora.
Zaujímavé bolo použitie mestskej dopravy na tamojšie trhy.
Pre tých, čo sa chystajú na dovolenku do LIGNANA SABBIADORA a chcú navštíviť trhy, odporúča sa použiť aj novo zriadená linka M od júna, ktorá jazdí od 7.40 do 12.40 len v PONDELOK každých 10 min. Cena lístka je 0,96e a platnosť 60min.
Inak je k dispozícii aj linka A2.Podmienky rovnaké, interval však každú hodinu v xx.30.
CP: http://www.saf.ud.it/urbano/orario_urbano_lignanoA2.pdf

Obe linky sú okružné, začínajú aj končia v garáži.
Linka M priamo vychádza zb garáže a zájde až k ,,fermate" - zastávke "MERCATO" smerom k garáži.


Ale poviem vám, zážitky z tejto mad-ky sú super.
Tak napr. nejaké info:

Cena lístka je 0,96euro-ALE u vodiča až 1,96euro. (mohlo by byť aj u nás, takéto pravidlo)

Väčšina busov má el. transparenty.

Lístky sú platné až 60min a označujú sa vo vnútri. (Ako BA, Brno...).

Majú veľmi šikovno zariadený interiér, sú to moderné busy, niečo ako solarisy a mercedesy.

Čo ma pobavilo je tabuľa s označením ako napr. WC- ,,uiscita" VÝCHOD.

A majú výborne vyriešený prechod busom podľa počtu dverí.
Napr. ak boli 4 dvere ako v mojom prípade.Prvé a posledné boli určené ako ENTRATA (vstup) a označené samolepkou príkazu smeru vstupu a zvyšné dve dvere pri sebe ako USCITA-VÝCHOD (VÝSTUP).Zvnútra označené ako modrá šípka príkazu výstupu a zvonka ako červený kruh zákazu nástupu.Šofér otváral podľa potreby v zmysle ak bol len výstup, tak iba tie dve dvere a zvyšné nie.

A hlavne všetci mali uniformy JEDNOTNÉ.

Ale v porovnaní s MAD NR majú hrozne spravené zastávky a s tým spojené CP. ?

viac: http://www.saf.ud.it

_______________________________________________
bubboo: Nebol si náhodou dnes na L6?

s499.1023: Všetko dobré k narodeninám.

Vladimír: je mi jasné a bolo tu už písané, že s vozovým parkom nič nemáš, ale nie je mi jasné, keď je to tak poruchový voz, prečo nie je vyradený a nahradený iným lepším bezbariérovým vozom?

A ešte jedna zaujímavosť k tarife-zľavnené pre študákov.
Ako to je s cestovaním so zľavou počas prádznin.Nemalo by to byť obmedzené, že cez prázdniny normálny tarif? Veď nie je škola?V ČR to už majú opatrené a skutočne zrušili akúkoľvek zľavu počas letných prázdnin.
Reply on: kubik #5662:
...sa tu bavíme o značkách ako keby ktokoľvek z nás ich výber mohol nejako ovplyvniť 😉
Reply on: mikeBoss #5660:
Radsej berte toho MAN-a...to bol vyborny autobus...
Reply on: mikeBoss #5660:
Myslis SOR ci Karosu? Aj ked podla popisu to skor vyzera na SOR..
Videl som ten autobus co je v Nitre na skuske a vyzera to super ako elektricka ? Odbacal prave dolava smer Klokocina pri byvalych pozemnych stavbach a zabral celu krizovatku. Take by sa nam sem zisli...
Reply on: Vladimír #5658:
heh...nemecka kavalita a takto ?
To je skoda...ale kazopadne uvidime...mohli by sa prejavit prave v Nitre...NR ma otvoreny trh s autobusmi...idealna prilezitost to zacat s novou znackou...heh...ale take Volvo 7700...neodmietol by som ?
Reply on: kubik #5657:
Obávam sa, že Mercedes má do Nitry cestu zarúbanú (minimálne to Citaro vacej stojí ako jazdí) a Solaris nikdy ani len neprejavil záujem predávať čosi do Nitry. Kĺbové Sorky sa ešte nevyrábajú, v Nitre treba kĺby ako soľ a tak... ktovie...
Reply on: Oki #5653:
Prosim, len nech to nekupia...len nech nerobia podobne hluposti ako PO alebo ZA, ze kupia tie nekvalitne lenive paskvily. Ked uz, tak by ste mohli pokracovat s Citarami...alebo co taky Solaris? ?
Reply on: burz #5655:
nevies kedy ho kupili, resp. odkedy tam jazdi?
Malé OT: Bývalá bratislavská Karosa B732 CNG (1127), ktorá jazdila v SAD Nitra na prímestských linkách okolo Nitry, bola odpredaná do SAD Zvolen a jazdí na prímestských linkách okolo Zvolena pod EČV ZV-314BC (http://vhd-zvolen.ic.cz/fotky/314BC.jpg)
Reply on: Oki #5653:
ten bol teraz na skuske v BA. tak asi isiel k vam teraz.
No dneska som sa dostal do mesta na hodinku ze si pozrem sor nb18 a miesto toho som uvidel citelis klbovy, spz ba ma262. To je dalsie zapozicane testovacie auto ?
Reply on: Vladimír #5650:
Treba si uvedomit ze ja som tam bol na sotovylete, cize som to nepouzival ako prostriedok na dopravu z bodu A do bodu B, ale skor som chcel pozriet vase vozy a tie sa mi celkom pacili 🙂 Cize z hladiska vozoveho parku super 🙂 Trochu mi vadili intervaly (ale tazko hodnotit, neviem aky je dopyt), na autobusovej stanici by sa mozno mohli umiestnit aspon nejaka infotabula lebo som sa tam ocitol a nevedel som aky je system. Informacne by sa zisli aj jazdne doby na CP.. ale bol to kratky cas (medzizastavka na ceste) a islo mi hlavne o vozovy park, takze fakt sa tazko hodnoti 🙂
...i keď pre lepšie vytvorenie názoru je skutočne lepšie navštíviť Nitru v pracovný deň. Hustejšie intervaly, viac vozov na linkách...
Reply on: 810zssk #5649:
Ja som to myslel tak, že pokojne môžeš aj podrobnejšie rozviesť, čo sa Ti z Tvojho pohľadu zdalo dobré a čo nie. Nech trochu vieme, ako to hodnotia ľudia z iného mesta.
Reply on: Vladimír #5648:
To bolo uprimne, nakolko som z BA tak je pre mna fajn prakticky vsetko co jazdi inde 😃 Ale fakt napr. take Conecto je super aj Karosy mate v dobrom stave 😉
Reply on: 810zssk #5647:
Za nestranný a objektívny komentár by som bol celkom vďačný.
Reply on: Vladimír #5646:
Nakolko ma prist do BA tak sa na to vykaslem.. ale inak ostatne vozy co mate su celkom fajn a videl som zaujimave veci 🙂 Za rady dakujem aj Valcovi 😉
Neviem, či je to ešte aktuálne, ale predsa. 24hodinový lístok Ti predá priamo vodič autobusu a stojí 50 Sk. Kĺbový Sor takmer iste nezastihneš, cez víkend až na jedno poradie klbáky vôbec nejazdia. Lepšie by bolo prísť cez týždeň.
Reply on: 810zssk #5644:
Jednorázové a turistické lístky sa predávajú iba u vodiča. Čo sa týka SORky, cez víkend harmonikové autobusy v NR nepremávajú (resp. premávajú iba výnimočne), takže je možné, že ho nenájdeš nikde. Navyše v NR je medzi linkami mnoho prejazdov, takže by ti číslo linky možno ani nepomohlo.

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.