Vzajomne koordinovat (prekladat na suboheoch, ci nadvazovat) je vzdy mozne len linky s rovnakymi, resp. nasobnymi intervalmi. Navyse, vzdy je potrebne urcit priority, kedze nie je mozne previazat uplne vsetky linky navzajom, pokial nechceme x-minutove vydrze uprostred trasy. Prioritou je zvycajne silnejsi prepravny prud, ci logicke vazby. Navyse, casove polohy musia zohladnovat do istej miery aj obehy vozidiel, kedze napr. 40-minutove vydrze na okraji mesta, ci kvoli tomu 2-nasobnu vypravu by nik neakceptoval.
Ja mám takú otázočku,ak dovolíte, týka sa prímestskej dopravy, niektorí znalí, by mohli vedieť odpovedať. Otázka znie:
Kde je písané, alebo resp. kde sa hovorí o tom, že mám zásadne vystupovať zadnými dverami? Nejdem sa tu sťažovať, ani nič podobné, iba si to chcem ujasniť.
Ďakujem.
Tak ja sa vyjadril k linkám ktoré som napísal , nie na všetky linky , netvrdím všeobecne , že neexistujú nadväznosti , ale na to čo som uviedol , neviem prečo si taký vzťahovačný a berieš hneď všetko komplexne čo napíšem ...
12ka všeobecne nenadväzuje na žiadny spoj , dokonca prvá 12ka vôbec nenadväzuje na linku 24 a ostatné spoje na linku 21 , 2 , 25 ...
14ka zase cez víkend vôbec nie je nadväznosť na Zoborské linky , som nútený chodiť pešo pod Zobor kedže najbližší bus ide po príchode L14 do centra až o 25minút
Na jednej strane chce mesto aby ľudia využívali MHD , na druhej strane vôbec nie je nadväznosť liniek
chcel by som sa spytat pracujem v priemyselnom parku a chodievame teraz na nocne som s ivanky pri nitre ale nie zakazdym je sofer ochotny pockat na Lč.12 na tak ako to bolo aj vcera 2.7.2012 takze som musel hodinu cakat na dalsi bus a samozrejme som mal v praci nemile privitanie neda sa stym nieco robit aby bus c2 caral na spoj Lč12 ta minutka vas hadam nezabije..????
SiTy: Včera večer som s ním išiel na 24-ke odchod 20:56 zo žel. stanice... naozaj skvelý šofér... dokonca na rázc. as nastúpil dopredu jeden neprispôsobivý spoluobčan a spýtal sa ho, či ho neodveze zadarmo... také rýchle a rázne nie som ešte v živote nepočul ?
Jejda, a ty si teraz myslíš že tú linku zmenili len preto že si niekde napísal rozdrapený primitívny príspevok, navyše pravopisom absolventa štyroch tried osobitky a na nesprávnu stránku? No, tak si to pokojne mysli ďalej, tĺčik. V každom prípade, máš čo si chcel, tak sa spakuj a ťahaj si písať tie svoje výstreky späť na pokec alebo z kieho krista si sem pritiahol. Na takých ako ty tu nikto nie je zvedavý.
Tak chumaj vypatlany si jedine ty.a asi ta dostaocne v detstve nevychovali inak by si sa takto nechoval ale to je tvoja vec.a len pre informovanost o tej autobusovej linky _predstav si že ju zmenili tak ako bolo pisane.hahaha
Napriklad ked posledne roky jazdili ikarusy tak mali v lete casto pokazene dvere ze sa nedali zavret a vtedy to dobre fukalo a nebola potrebna ani klima. ?
bubboo