Reply on: Crossfire #59347:
A ešte ma dodatočne napadlo - veď už zo 10 rokov sú vo všetkých vozoch košickej MHD vozové čítačky a označovače lístkov (určite napojené na palubný počítač). Odtiaľ sa údaje nedajú sťahovať a sumarizovať?
Isteže to zachytáva len časť ľudí (jednorazové lístky a elektronické peňaženky) a ešte u veľkej časti z toho nevidno výstup - ale o pomere medzi využitím rôznych liniek a skupín liniek v ich príslušných maximálnych profiloch či ako sa to volá by to mohlo niečo naznačovať...
cedin
Vie tu niekto, ako DPMK zisťuje zaťaženie liniek na ich najzaťaženejších úsekoch (v zásade výstupy zo sídlisk), aby vedeli, kam a kedy majú dať koľko kapacity? Majú na to vo väčšine vozov to APC?
Lebo keď nie a robia to len klasicky odhadovaním obsadenia vozov zvonka, tak cez tie celoplošné reklamy (a to je už vari každý piaty spoj) môžu vidieť tak akurát to „velké kulové“...