No istá osoba sa sťažovala, že sa nebude mať ako dostať z Furče na magistrát, tak zjavne aj to zavážilo. ? /A Petrvalský sa bude snažiť vybaviť navýšenie vozkm. ?/
Takže s 50-kou som sa lúčil predčasne... zmena sa odkladá ne december kvôli jednému IC-čku... a neušetrené tohtoročné km došetríme na budúci rok. Nič nového v Chňapíkove.
OT: Na mojej dnešnej ceste-neceste cyklotrasou H-T-H som natrafil na Ranč u Deca. ?
Mňa by zaujímalo, ako chcú za dva týždne ušetriť 650 000 km z ROČNEJ objednávky. Pred pár rokmi jazdili v decembri na L2 súpravy pre nadbytok nevyčerpaných vozkm, teraz sa v decembri nebude jazdiť vôbec?
Re #49137 Kari: Áno, železnice menia grafikon každý rok k tomu istému dátumu.
Si vyrežeš ten kus displeja a položíš ho na mobil. ?
Re #49137 Kari: Skôr sa hľadá spôsob ako to oddialiť zo strany Chňapika. Len aby sa v decembri opäť nenašiel dôvod ako to nepodpísať. Inak je možné, že dovtedy nebude na výplaty. Čomu napovedá aj skrátený pracovný týždeň. A bolo mi povedané, aby sme si zaobstarali kolobežky, bicykle. ? Doporučujem prečítať tento dokument (Word) z jednania zástupcu starostu MČ THC Petrvalského s Jutkom. http://mutah.tahanovce.sk:8080/mutah/uploadedFiles/webfiles/cffile_21_8_2009_7_36_38.doc
Tak som si to s niecim mylil. Samozrejme"zdravy rozum" mi dava otazku, ci v pripade nefungujuceho gameboya mam behat po vozidle a hladat fungujuci, alebo mam prosit okolostojacich, aby mi oznacili listok? To je postavene na hlavu.
"...primátor mesta sa rozhodol aplikovať nové linkové vedenie v meste až v dňoch 14. a 15.12.2009, kedy sa budú meniť aj grafikony SAD Košice Železničnej spoločnosti Slovenska."
?
prečo by som to vôbec mal robiť?
Dobrá rada od DPMK znie, že v prípade, že si nemôžeš označiť alebo zakúpiť cez označovač CL, treba to nahlásiť vodičovi. Povinnosťou to však nie je.
Žasnem nad niektorými formuláciami v prepravnom poriadku.
Čl. 13, bod 26, druhá veta: "Cestujúci je povinný už pri nástupe do vozidla mať potvrdenie o prijatí platného SMS cestovného lístka NA MOBILE." ?
Takže musíte to potvrdenie dostať z mobilu von a nalepiť ho na ňho. Ja sa pýtam, či spredu, zboku alebo zozadu.
ak by som mal na starosti zabezpečenie odbavenia cestujúcich v nejakej prepravnej spoločnosti, zdravý rozum by mi hovoril nepoužívať systém, ktorý :
- nezobrazuje správne ciele na infopaneloch;
- nespolupracuje s infopanelmi iného výrobcu, ktoré sú už zakúpené ( resp. dokáže, ale len teoreticky );
- nedokáže zabezpečiť stálu funkčnosť označovačov;
- nedokáže zabezpečiť možnosť správnej ponuky CL v označovačoch;
- nedokáže zabezpečiť včasnú reakciu označovačov na priloženie BČK;
- neumožňuje jednoduché spätné zistenie histórie jázd pracovníkom prepravcu;
a iné záležitosti, ktoré ma teraz nenapadajú
BTW veď aký pán, taký krám. Takže ako k tomu pristupuje DPMK, tak k tomu môžu pristupovať aj cestujúci.
Žiaľ, pojem "zdravý rozum" je pre niektorých tu diskutujúcich pojem neznámy, nakoľko sa nenachádza v prepravnom poriadku, vo VZN mesta a dokonca ani v žiadnom zákone NR SR.
čiastočne súhlasím, problém môže nastať, ak sa označovače vypínajú a zapínajú kedykoľvek počas jazdy. Vtedy sa môže stať, že po Tvojom nástupe sú všetky označovače mimo prevádzky, avšak pri nástupe revízorov už môže 1 fungovať a podobne. Je to celkom reálny prípad.
určitý "zdravý rozum" by mal existovať na oboch stranách, ak nejde jeden označovač, pokúsim sa v dalšom. Ak je plnka a naozaj sa nedá, tak by to mala uznať aj prep. kontrola.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
eMareq