Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: R55ka #41094:
uvedom si, že z málo sa nedá veľa uvariť ... ?
Reply on: R55ka #41097:
Ťahanovčania nenariekajú, že nemajú priame spojenie s magistrátom - dokážu prestupovať na rozdiel od niektorých Furčanov ( česť výnimkám ).

Už to tu opakujem , vieš, čo by to bolo za hurhaj, keby zobrali Furči L 50 a L 55? Zase by Furčania nariekali, že nemajú spojenie s nemocnicou - viď príspevky od Puppy Furca.
Reply on: Puppy Furca #41078:
správne, na Blšák chodí viac ľudí. Navyše je len 1 a nie ako nemocníc, ktorých je viac.

Re #41079 Puppy Furca: máš nejaký recept na vyriešenie dopravnej situácie ❓ Ak by sme mali čakať so zmenami v MHD na jej vyriešenie, tak toho by sa nedožili ani naše vnúčatá.
A este nieco ohladom zmeny. Ak by sa linky 50 a 55 presmerovali na Tahanovce, jedna z nich by mohla dalej premavat na trase Tahanovce- Mier- KVP - Magistrat - Namestie osloboditelov. Namiesto zrusenej linky 73. A aj tahanovcania by mali priame spojenie s Magistratom.
V prispevku som zamenil linky 50 a 55. Ak by bol niekto taky mudry a chcel mi to vycitat.
Samozrejme ze predchadzajuci prispevok sa viaze na linku 18.
5: Napisem ti, s cim nie sme spokojny. Ze nam zrusili najdolezitejsie linky, ktora premavala po tejto trase viac sko 20 rokov. Podla prieskumov, to bola vajvytazenejsia linka v celom meste. A oni ju zrusia. Daju nam jedinu linku na KVP a to 50. A posilnia linkou 55, ktora sa neda skoordinovat s linkou 50 a navyse jazdi len v spicke. (a casto tvoria vlacik). A Furca potrebuje celodenne spojenie s KVP - bolo to vyuzivane. KVP a Tahanovce prepajaju 2 celodenne linky 34 a 18. A pritom by stacilo, aby sa linka 18 vratila do svojej povodnej podoby a linky 55 a 50 sa mozu s velmi hustym intervalom presmerovat na Tahanovce. A bol by pokoj, Furca by mala naspat linku 18 a Tahanovce by mali az dve linky 50 a 55. A pritom jedna by mohla premavat cez NMM a netrebalo by az tak posilnovat linku 27. Cize neide nam o to zrusit Tahanovciam spojenie ale o to, aby furca mala naspat svoju najdolezitejsiu linku. A po vcerajsku som o tom este viac presvedceny. V autobuse ku veceru z Tahanovie spolu som nou isli 4 osoby. Absolutne nevyuzite klbove autobusy. Riesenie je jednoduche, linka 18 na furcu a 50 a 55 na tahanovce. A linka 18 by sa dala pekne skoordinovat s linkou 15. Budeme bojovat za tuto zmenu. Aj preto sa vytvara stranka: www.antidpmk.wz.cz .
Reply on: Yogi616 #41069:
Fakt by ma nesmierne zaujímalo, s čím konkrétne môžu byť na Furči nespokojní. Do čoho sa nezmestia, kam majú problém sa dostať. Zriadenie 50-ky, hoc ako je nekoncepčná, poriešilo akútne problémy - nepoberanie ľudí.
Zatiaľ stále dookola počúvam trápne slogany ako "Vráťte nám 18-ku", "Na Ťahanovce ide všetko a na Furču nič", "Nepáči sa nám... bla bla".
Žiadne konkrétne argumenty, len prázdne reči. Chceme toto, chceme hento... a pritom jediné, čo by mali naozaj chcieť, je trochu viac rozumu do hlavy. A naučiť sa pozerať na seba a neporovnávať sa s inými a všetko im závidieť (dpcsthc a pod.). Ťahanovciam pridajú pár spojov a už besnejú závisťou, len tak z vlastnej blbosti.
Reply on: Nodes #41089:
ano, mam ten dojem...to co hovoria tí tajtrlici v podniku, mam u prdele, mna zaujíma to co vidim a zazivam kazdy den v praxi pri cestovaní ....
Reply on: snopy10 #41090:
no veru nehoraznost, teraz ked pojdem dole furcou s L17 tak uz sa nebudem moct rozvalit na styri sedadla 🙂 L27 dnes bezne vyzera takto, usek kalinovska - pod furcou
http://666kb.com/i/b4m385g6dgv9to24n.jpg
Reply on: Mr.Henky #41073:
vysvetlite my niekto vyznam zmeny že L.17 bude chodit po prešovskej na Lingov a L.27 len po stanicu.Cely čas tu čitam že chodi malo vozou na Furču tak to vyriešily tak že zobrali dlhu 27-čku a dali kratku 17-stku.ROZUMNE ? ? ?
PETER55: Mas dojem, ze mame neprestupnu tarifu?
Reply on: Nodes #41086:
ja nie som proti prestupom, len som ti odpovedal na otazku ktoru si sice adresoval puppy
Reply on: Nodes #41086:
Toto je prestupna tarifa? Uz nebud smiesny, tun ič nefunguje, keby to fungovalo tak jak furt pišeš tak nikto ani necekne.
PEDRO77: Tak zrusme prestupnu tarifu. Naco nam je, ked ju nechceme. A vyrucme emtrest.
Reply on: Nodes #41083:
no pozri, tazko povedat ze puppy furca nema v niecom aspon trochu pravdy, situacia na prestupy by mala byt taka, ze pokial autobus opusti poslednu zastavku na tahanovciach tak na mier pride v urcity cas a ten cas by mal byt co najviac konstantny. dalej napriklad chybajuca zastavka AD pri krajskom sude v smere do centra, t.j. prestupovat na elektricky sa musi az pri dome umenia, co je v podstate zachadzka, a je nutne obchadzat pripadne preskakovat plotik..
Ku Furci. Vraj boli pripomienky, ze Furca nema nemtudomy. Tak uz ich bude mat. PUPPY: Podla Tvojho nazoru, aka by mala byt situacia vhodna na prestupy?
Reply on: Puppy Furca #41079:
No a keby sa nechal ten "osvedčený" model MHD platný do 2.8.2008 bolo by lepšie? Situácia na cestách by sa radikálne zmenila? Veď by si si musela brať so sebou stolík so šachovnicou a časomierou. Toľko by si mala času na premýšľanie na ďalší ťah, lebo jeden by odišiel a další v nedohľadne. ? ?
Reply on: tbus #41080:
jj, Furča predsa chce vysokopodlažné intervaly ?

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.