Reply on: tbus #72203:
Tak veru, ale aj to zdržuje to kupovanie lístkov. Najviac sa mi páči asi ako to má Prešov- veľa automatov skoro všade. Ešte oprava môjho príspevku- samozrejme Klokočina je najväčšie sídlisko, nie zastávka ?
A k tej akcii v piatok, v tej R-ke bude treba normálne označiť lístok, keďže ide ako normálny spoj?
Rudyke902
A k tej motivácii - uvediem ti priklad ak si chcel, kedysi jazdili linky R1,2.3 celodenne v hodinových intervaloch (sedlo), teda každých 20 minut linka R na rýchlodrahe.. Dnes jazdi linka R na rýchlodráhe v sedle 30 minut interval, llinka R2 už v sedle nepremáva,pričom treba sa pozrieť kolko obchodov a centier pribudlo na moldavskej.. Pýtam sa - ako sa maju jazerčania najskôr alebo najrýchlejšie , najjednoduchšie dostať napr k OC OPTIMA? Ešte ani linka 52L jazdiaca cez jazero každu hodinu nezastavuje na zastávke v blízkosti OPTIMY (tak ako 20L) .. ?
Ak nie pešo od Alejovej, tak jedine s prestupom cez mesto kde nieje zaručený prípoj, a trvá to dlho. Takto motivovať ludí aby využili MHD z jazera k OC OPTIMA mimo špičky a cez víkendy je podľa mna asi o ničom.. Jazero má najhoršiu dopravnú dostupnosť MHD k OC Optima cez víkendy.. To som ti uviedol príklad, ak by boli zachované intervaly a CP linky R2 ako kedysi, nebol by problém...
Opakujem - je to jeden z príkladov ako MHD nemotivuje ludi cestovat niekam..