Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Rudyke902 #71628:
do konca 2015 ich maju dodat, jazdit mozu zacat aj v roku 2030(obrazne povedane), je jedno ako dlho sa budu testovat, ci mesiac ci 3 v sutazi sa urcuje cas dodania vozidiel(splnenie zakazky) pre vyrobcu

ked si objednas auto a dohodnes sa ze ti ho daju o 3 tyzdne a po prebrati bude auto rok stat alebo ho neprihlasis, to uz neriesi vyrobca a predajca
aspon neaky ten cas sa usetri,hlavne ak sa budu vyuzivať ,to ocenia hlavne co cestuju cez cele mesto a ponahlaju sa lebo im treba prestupit,a tiez ma ide porazit ked niekto cestuje 4-6 zastavky a naschval sa postavy k dveram aby zavadzal.
Reply on: Yogi616 #71633:
blbost? ved koli tomu objednali tie,tak skus cestovat v spicke s magormi a kazdemu jednemu hovorit aby ta pustil lebo chces vystupit a este nechapavo pozru nateba a kym sa rozhybu zavru sa dvere
Reply on: Alex06 #71631:
"najviac ma potešili asi tie pridane dvere v prednej časti,tak sa aspoň netreba predierať davom alebo čakať kým nastúpia ludia"

Tak práve toto je na tých autobusoch najväčšia blbosť.
Reply on: Dispecer #71630:
veď to,akty X..nevadi,kto vie,možno nás chcú prekvapiť,alebo sa to preťiahne na prvy apríl.
A k tým sor-kam.... ? môžu byť,ak mam pravdu napísať najviac ma potešili asi tie pridane dvere v prednej časti,tak sa aspoň netreba predierať davom alebo čakať kým nastúpia ludia,len je tam menej miesta na sedenie,ale zas do priestoru dverí vojdu aj štyria,aj dizajn ujde.nb12 je tichší a aj tlmiče su lepšie ako som čakal,ale uvidíme časom..bral by som pohodlnejšie sedačky a viac miesta,ale to by potom musel byť o rad sedadiel menej,ako napr v starych ikarusoch bolo...ale keď som sadol za sklapacie sedadla tak tam bolo dosť miesta aj na kolena...
Reply on: Dispecer #71623:
Skrátene: O námietke zo 4.11. ÚVO rozhodol 6.12.2013. 19.12. sa začalo odvolacie konanie voči rozhodnutiu ÚVO. Len nikde neviem dohľadať, aké to rozhodnutie bolo...
Reply on: Rudyke902 #71628:
2 mesiace na testy? hm,tak to fakt,ešte kto vie ako to bude s traťou,xy veci sa može skomplikovať,len počasie zoberme,snáď to pojde podla plánu
Reply on: Alex06 #71625:
No ved ak to bude to LF2+ tak u nás v SR ešte taký typ voza nejazdi - tak ak bude už tu nejaký kus, musia sa robiť skušobne , testovacie jazdy, bez cestujucich, u nás... Tak ako sa robili aj na VARIU ak došlo,, cca 2 mesiace len sa "testovalo", určitý počet km muselo najazdit,,, Take su pravidlá a zákony, Dráhového úradu, žiaľ.. S tým nič neurobiš.. Preto som to spomenul, že aj na to treba čas, ak je to cele ohraničene do konca roka 2015.. A vidiš ešte suťaž nieje oficialne uzavreta.. takže je to neisté ..
Reply on: Dispecer #71623:
...ďakujem,...čiže to nieje velmi dobrá správa,či? tak radšej tie lf2plus ako niečo z parsnova,to im možme rovno poslať tie čo mame na ehm modernizaciu.
A uz je ta sutaz uzavreta a namietky presetrene?
Reply on: Rudyke902 #71621:
...ako to myslíš nový typ voza? unás? .lf2plus je 2009 myslim.ale ak bude mať niečo novšie lepšie nepohnevam sa.a testovacie jazdy určite aj unich robia.snáď na jeseň už budeme mať neaké
Reply on: Dispecer #71623:
,,,, hm, no ved práve... a je podozrivo ticho od vtedy okolo toho.. ved uvidime.. len aby sme o tie fondy nakoniec aj neprišli - preto som sa pýtal či je niečo nove.. O.K tak nič, no. Dik aj tak.
Reply on: Rudyke902 #71621:
Poslednú oficiálnu informáciu k tomu čo mám je toto:
http://www.uvo.gov.sk/documents/10157/1671227/20131220_5855-MST.pdf
Reply on: Dispecer #71620:
Podla mna tu nedovezu lfka skor nez bude hotova obnova trate aspon na 50%,,a aj to moze byt ze sa zacne obnova v centre a prve lfky budu tam.snad nam poslu aspon neake foto,ak uz je neaka hotova.
Reply on: Dispecer #71620:
O.k, no aj tak ako som písal - už je jasný ten víťaz či nie? Plati ta suťaž tak ako skončila? Rok 2015 nieje daleko, dovtedy tu musia tie električky jazdit.. A stihne sa to aj vyrobiť dodat, odskúšať (bude to nový typ voza, takže skušobna premávka tiež niečo potrvá) ,,, ?? ? podľa mna nestačí len sa uspokojiť - že ved máme čas do konca roku 2015.. Ten odklad plati rovnako aj pre DPBA a oni už maju vozy u výrobcu objednane tušim...
Reply on: Rudyke902 #71619:
Faktické chyby k električkám:
1. Má ich byť 23 ks.
2. Vďaka dohode s EÚ ich (ak sa dobre pamätám) môžme dočerpať až v roku 2015. (OP sa malo dočerpať pôvodne do konca roku 2014.)
Ešte k tym SOR , vie sa už kedy asi najbližšie a kolko akých vozov zase vyjde do premávky, z toho čo na Hornádskej stoji, hm?
Alebo teraz to už nepôjde tak nárazovo, ale len postupne po jednom - dva, ako kedy sa podari?

A ešte k tým elekričkám, tak je ta suťaž platná a budu tie VARIA "+" ky teda? Lebo v telke bolo spomenute že obnova ED bude ale až v buducom roku ? , zrejme asi omyl nejaky, ak je to projekt financovaní z fondov EU tak je tam aj limit tento rok sa mi zda.. Ak aj nie, tak do roka to musi aj jazdit.. No nejde tu o jeden, dva kusy ale 24 až.. tak neviem teda , je okolo tých električiek nejak podozrivo ticho.. Uvidime..
Reply on: tbus #71616:
Jazdí ich ešte 6 alebo 7. Podla mňa všetky ešte nepôjdu preč ak má ísť von 10 busov. Ale bolo spomenuté že minimálne 10 busov pôjde do konca mesiaca von, tak uvidíme...
Reply on: tbus #71616:
Ved ja som počital že prvé budu stiahnute z prevmávky, ak nabehnu SOR,,, a nie že pomaličky .. ? ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.