Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: 110mat110 #70449:
Kedy sa má začať s rekoštrukciou trati? Prvé sorky už teraz maju dojst niekedy nie?
Reply on: Alex06 #70451:
s plosinami robia len vodici
Reply on: Alex06 #70451:
Vodic je povinny pomoct imobilnemu cestujucemu. Rovako ako je imobilny cestujuci povinny ohlasit svoj zamer nastupit vodicovi (stlacenim modreho tlacidla alebo osobne na 1. dverach.) Potom mu vodic musi pomoct nastupit a to tak, ze vysunie plosinu a popripade ho vtlaci do vozu. Neviem ci cestujuci moze pracovat s plosinou ale robia to.
pozrel som video ako vodic varia visuva tu plosinu pre vozickarov.cize ak by trebalo treba stlacit to modre tlacitko a su povinny ju vysunut? a tie co su v busoch,sa asi sklapaju,smie stym zaobchadzat aj cestujuci? teda ak sa stym da manipulovat bez neakeho kluca.samozrejme po znameni vodicovi
Reply on: 110mat110 #70449:
prepac,v case rekonstrukcie elektriciek v centre? ako to myslis?
Reply on: Alex06 #70445:
Soriek pride tolko, ze vieme vyradit vsetko, co je starsie ako 10 rokov. Ci sa ozaj vyradi 80% VP je vo hviezdach. V minulosti DPMK mal tiez autobusy. Solarisy a Tedomy chodili namiesto B732. Prichodom Citelisov sa vyradili vsetky Ikarusy. A vnutrozavodnu dopravu v USS aj dnes vykonava vela mestskych busov. Rovnako ako v minulosti.

Prichod soriek ma byt +- v case rekonstrukcie elektriciek v centre. Vtedy bude kazdy voz dobry.
Reply on: brika_513 #70446:
☺ no vidis.zas som sa nieco nove dozvedel
Reply on: 2TheMHDmarek2 #70443:
ano moze byt.. nie kazdy sa viezol s kazdou linkou.napr minule som chcel skusit ten maly busik.a ako naschval isla karosa.
Reply on: Alex06 #70445:
Plynový Solaris máme len 1..
Reply on: 110mat110 #70444:
ano.a vtedy ani nebol az taky vozovy park,tiez netreba zabudat ze mhd busy jazdia v zeleziarnach,neviem sice kolko ale videl som tam neraz busy s ktorymi som siel aj v centre,..proste odvtedy pribudli solarisy citelisky tedomy,ano viem,vecsina nahradila vyradene.cize teraz dokopy pribudne 167 soriek? zeby chcely nahradit niektore plynove solarisy? ci este mame az tolko busov na vyradenie? ci daju neake sor namiesto trolejbusov lebo treba nieco nizkopodlazne aj na tie linky.
Reply on: Alex06 #70441:
Narovinu: stav MHD pred rokom 2008 bol zufaly a nedostatocny. Siel ti bus kam si len nechcel, ale siel tam mozno 10x za den. Interval bol nevyhovujuci a prestup neexistoval.

Dnesne linkove vedenie nie je dokonale (dakujem starostom krasnej, podhradovej a inych MC) ale je omnoho lepsie ako to stare. Existuju miesta kde sa vela liniek streta (uzly) a castokrat su prestupy na hrane. Nie je nosna linka, kde by si musel cakat v spicke viac ako 15 minut. Zvycajne na najexponovanejsich usekoch je pod 7 minut. Ci uz pojdes priamo alebo prestupis. V minulosti by si musel cakat kym dojde prave tvoj autobus.
Reply on: Alex06 #70437:
Nebola to náhodou L54 (Moskovská - Toryská - Námestie osloboditeľov - Prešovská cesta - Madridská)?
Reply on: afeno #70426:
KT8 ich ma 10
Reply on: 110mat110 #70439:
ano jasne.tak neviem kde som ju zvzkol vidiet.neva.?
Reply on: 110mat110 #70439:
Ale tá chodila už po zmene linkového vedenia a aj to nie dlho...
Reply on: Alex06 #70437:
to bola 50tka
Reply on: Alex06 #70437:
Nie náhodou na Podhradovú?
Reply on: brika_513 #70432:
51 asi chodila z furce na kvp kolo magistratu.co uz.kto vie ci sa nieco nezmeni po volbach
Reply on: brika_513 #70435:
Čo si mal z počtu liniek keď šli raz za 100 rokov?
Reply on: Yogi616 #70433:
Hej, bol interval aký bol, lenže koľko išlo liniek napríklad na Palackého, alebo Námestie, ku Nemocnici a pod.

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.