Reply on: veteran #67008:
v súčasnosti by stačilo spraviť bus pruh na rannú špičku, spraviť zelenú vlnu a pri rovnakej výprave by aj autobusy mohli jazdiť hustejšie, keby na jednom polkole ušetrili len 5 minut jazdy, pri 10 minutovom intervale je to už silne čislo. A naklady na vybudovanie bus pruhu a preferencie by sa rychlo vratili, narozdiel od milionov utopenych v megalomanskej elektricke
Yogi616
Úplne sci-fi by bolo viesť električku pod sídliskom, niečo na spôsob metra. Ale myslím, že veteran je v tomto zbehlý a už neraz navrhoval inú trasu električky, tuším na Austrálsku triedu.