Reply on: Vladimír #60211:
s 2. a 3. bodom nemožno nesúhlasiť. S 1. áno aj nie. Čo by si povedal na prípad, ak nefunguje 6 zo 7 označovačov? Vtedy už má cestujúci nárok na bezplatnú prepravu? Nikde nie je vymedzené konkrétne číslo. Napadá mi zatiaľ len 1 dôvod, prečo je tomu tak.Zdá sa mi, že už som tu spomínal jeden prípad, ktorého som bol osobne svedkom a je pekným príkladom toho, ako je cestujúci neschopný si označiť CL, aj keď je nefunkčný jediný označovač vo voze. Do električky nastúpila žena s dieťaťom v kočiari. Voz bol značne preplnený. Samozrejme, nastúpila vzadu, kde je určené miesto pre kočiar. Označovač pri zadných dverách bol nefunkčný, tak si nemala kde označiť CL. K stredným dverám nešla, domnievam sa, že žiadny rodič by v plnom voze nenechal len tak bez dozoru kočiar s vlastným dieťaťom. Nanešťastie nastúpili revízori a začala sa kontrola. Hoci sa tá žena slovne bránila, že si naozaj nemala kde označiť CL, revízorka bola neoblomná a žiadala od nej preukaz totožnosti. Nato sa ozvali viacerí cestujúci a obuli sa do revízorky, ako môže dávať pokutu, keď nefunguje označovač.
Nespadá to síce úplne pod 1. bod z Tvojho príspevku, ale kto určí, kedy je voz plný a kedy nie? Z hľadiska prepravného poriadku je plný vtedy, keď to určí kompetentný pracovník DPMK, a to sa nestáva nikdy, lebo, logicky, potom by už nemohol nik ďalší nastúpiť do vozu. Takže vozy de iure nikdy nie sú plné.
TA