Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: jt #52998:
Tato kombinacia je absolutne esteticky hnusna a nehodi sa na taketo učely, biela je taka prirodzena a zelena to pekne doplňa a oživuje. Modra a žlta su a ž "veľmi farebne" alebo ako to povedať a nepasuju k sebe.

A neviem prečo by silou mocou mali byť autobusy v mestskych farbach, koľko DP to tak ma? ? Zase nemusime za každu cenu presadzovať niečo čo hoci vyzera hnusne len preto že to su "vyvolene" mestske farby.
Reply on: Mat123 #52996:
Ja myslím, že niečo takéto - http://i48.tinypic.com/260psmp.jpg by sa aj celkom hodilo. Zelená nemá žiaden vzťah k mestu, podniku, nenapadá ma žiaden súvis prečo práve zelená by mala byť dominantnou farbou.
Reply on: Isidor #52995:
konečne som sa dozvedel to veľké tajomstvo, ktoré som tak veľmi túžil poznať - kde sa čaká na intervaly. Aj tak to nie je Tatranská ulica.

Okrem iného tam hovorkyňa DPMK povedala, že " celá obslužnosť MČ Krásna mala byť riešená predĺžením linky 19, ktorá by zachádzala k amfiteátru ". Neviem, či si nevšimla, ale L 19 už nejakú tú dobu zastavuje na tejto zastávke. Minimálne ide o nesprávnu formuláciu, na čo by si ako hovorkyňa mala dávať pozor.
Reply on: jt #52991:
Minule som sa pýtal na DPMK, či nebudú používať modro-žltý náter a povedali, že nad touto možnosťou neuvažovali ? . Takže zostane zeleno-biely ako je na vštkých vozidlách.
http://korzar.sme.sk/c/5265750/obcania-linka-13-ide-naprazdno-k-amfiku-dpmk-nie-kazda.html

Podľa jedného z nespokojných cestujúcich, po presune z Námestia Maratóna mieru vodič zaparkuje autobus na Tatranskej ulici, kde čaká na ďalší interval.

"Vypne svetelné označenie '13', aby nikto nevedel o aký spoj ide," tvrdio nám sťažovateľ. "Zaujímalo by ma, prečo sa linka č. 13 nevyužíva až po zastávku amfiteáter. DPMK nepotrebuje peniaze za cestovné od ľudí, ktorí by tento spoj využívali?" ? ?
Občania: Linka 13 ide naprázdno k amfiku. DPMK: Nie každá
http://korzar.sme.sk/c/5265750/obcania-linka-13-ide-naprazdno-k-amfiku-dpmk-nie-kazda.html

Zbožňujem niektoré občianske iniciatívy. Najprv si gadžo vydupe, že musí mať priamu linku do centra, ktorá nechutne kopíruje električkové koľajnice, čo mu absolútne nevadí, nevidí v tom plytvanie. No nútený presun k najbližšiemu sociálnemu zariadeniu už ako problém vidí a zrazu sa oháňa ekonomikou. Ja by som mu odkázal, že 13-tka môže pokojne končiť na Važeckej a žiadne presúvanie naprázdno nebude potrebné.
Reply on: jt #52992:
presne toto som mal na mysli. Asi pri Optime STN neplatia.
Reply on: TA #52989:
ad prístrešky - prečo sa nedá urobiť čosti také, ako pri Optime? Pokojne to môže byť aj dlhšie, síce taká prístrešok neochráni proti vetru, no tieň a ochranu pred dažďom to zabezpečí.
Reply on: Peter55 #52987:
Možno by to chcelo skôr modré čelo, to sa viac hodí jednofarebne (http://i46.tinypic.com/ubjes.jpg). Problém je tiež to, že farby sú neprirodzené, príliš výrazné, pastelové, absentujú odtiene a tiene. Neviem to však inak urobiť, no pre porovnanie by som bral ako príklad ostravský náter s tým, že biela by mohla byť nahradená modrou so zachovaným žltým pásom, prípadne nejakým ozvláštnením monotónneho vzoru (BA, PO).

Re #52990 TA: Neviem či by to nebol prílišný extrém.
Reply on: jt #52986:
keď budú také neónové ( a čisté ), beriem
Reply on: Isidor #52965:

" To znamená, že sú umiestnené len tam, kde nespôsobujú problémy pri pohybe cestujúcich, pri vystupovaní a nastupovaní a umožňujú bezproblémový pohyb. "
( http://korzar.sme.sk/c/5271783/pristresky-mhd-montuju-iba-tam-kde-to-povoluju-technicke-normy.html )

--->>> autorovi tejto myšlienky odporúčam, nech sa ide pozrieť, ako je postavené autobusové stanovište zastávky Hlavná pošta na Poštovej.
BTW, to je fakt taký problém osadiť aspoň prístrešky na zastávky ED ❓ Veď tie nijako nebránia pohybu chodcov na nich. Takže body proti tomu spomínané v danom článku sú úplne bezpredmetné. Na Slovensku je to tak, že sa hľadá, prečo to neurobiť.
Reply on: Isidor #52958:
Ty to síce myslíš posmešne, ale tentokrát si mimo - to skutočne JE vysoko inteligentné riešenie.
Reply on: jt #52986:
Tak to je brutal humus, a kvalitu prevedenia neposudzujem to je jedno...
Reply on: Peter55 #52978:
Ja by som to hnusom nenazval. Možno ti k predstavivosti pomôže toto: http://i49.tinypic.com/ive1dh.jpg (viem, že je to urobené veľmi primitívne, navyše s rešpektovaním súčasnej schémy, ktorá by nemusela byť taká strohá)

Re #52979 AutobusovyManik: Presne toto som myslel. Plus T3Mod je modrá so žltými prvkami.
Reply on: TA #52982:
Neviem ako sa na to prišlo ale vyzera to dobre.
Reply on: Peter55 #52978:
Napisal si to presne. Kazdemu sa paci nieco ine.
Reply on: Dispecer #52967:
zaujímalo by ma, či SPP zaplatil za svoje reklamy štandardne alebo mal dohodnuté nejaké iné sumy. Pretože ak po reklame ostane voz vo farbách reklamy, tak sa čudujem, že DPMK nezahrnul do zmluvnej ceny odstránenie celej reklamy a jej nahradenie unifikovaným náterom. Nerobí sa to tak náhodu aj dnes ( či len SPP má isté výhody? ) ❓
Je nejaký dôvod, prečo by mala byť na vozoch práve zelená farba ❓
Reply on: gabo5607 #52980:
Tiež si tak myslim, autobusy tak eake su a elktričky červeno kremove, kym nebude nejaky poriadny lak pre ED. Ale na autobsy by som v žiadnom pripade nešahal.
Reply on: Peter55 #52978:
Vrahyňa 374 sa im dosť nepodarila...ten náter mal vyzerať inak, len to odflákli...najlepší je zeleno-biely náter, na električkách mi sedí červeno-krémová najviac ?

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.