Pôvodne som chcel upozorniť na popis tejto fotografie -
/ke/index.php?w=2b2f3a2132222fef252932252c2127ef1f&id=55375&idt=u&idg=4358
ale ako som pozeral ďalej a začítal sa do popisov, tak som sa chytal za hlavu...
Administrátori opravte prosím popisy ? ? ?
Súprava 229/298 jazdiaca po roku 1978 bola zvláštna napr. vybavením kabíny vodiča (úplne uzavretá kabína s posuvnými dvermi, ovládacie prvky rozšírené napr. o kontrolky zopnutia linkových stykačov, 3 tlačidlá záchrannej brzdy a nápisy v azbuke), prídavnými konektormi prepojenia na čelách vozov a tiež rúrovitými držiakmi v zadnej časti skrine pod podlahou - vyzeralo to ako "výfuky" a vraj boli určené na prepojenie vozov 600 V káblami pri jazde súpravy len na predný pantograf. Tieto úpravy boli pri stredných a veľkých prehliadkach postupne menené na košický "štandard" až do ich rekonštrukcie na merací, resp. brúsiaci voz.
áno, podľa toho, čo uvádza Sarko, to vyzerá len na náhodu.
V tejto súvislosti ma ešte napadá otázka : predtým, než sa v roku 2000 voz 229/III prečísloval na 102/II, aký voz slúžil ako brúsiace vozidlo
2. Náhoda. 298/I bol B -vozom tej nešťastnej súpravy, ktorá mala tú tragickú dopravnú nehodu na Festivalovom nám. v 1978, avšak bola opraviteľná. ? (Ak sa mýlim, prosím opravte ma. ? )
A ešte RA linky z Ťahanoviec a Furče, ktoré jazdia cez Južné nábrežie budú spoplatnené na úseku od mosta VSS po celom privádzači Červený rak k Optime a ďalej až do železiarní. Tu by to mohli obísť okolo VŠA po Alejovej.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
romeo