...teda keby tam boli betónové a prešla by po tom 30tonová električka tak by to bola obrovská záťaž a preto tam idú drevené.Aspoň tak to bolo povedané.
Na rekonštruovanom úseku Most VSS sa začínajú dávať koľajnice.Rozdiel medzi šírkou hlavy koľajnice starej trate (oblúk pod mostom) a medzi šírkou hlavy novej trate je jasne viditeľný. Teda bol tam použitý iný profil koľajnice,je to kvôli KORIDU a tak koľajnice sú už stavané pre regiotram?
Inak,včera na moste vravel jeden vedúci,že na imhd nech sa nevypisujú somariny typu: "Mazník je zapnutý aj teraz počas výluky."Masť ktorá ide z mazníka je len zbytková,lebo mazník sa vypol už tým,že sa tam vypol prúd a mazník bez prúde nedokáže pracovať. Že keď už dávať info na imhd,tak pravdivé,že on aj majster sú ochotný zodpovedať na otázky. ?
A na moste VSS už sú položené drevené podvaly,ktoré tam opäť pôjdu,kvôli nosnosti mosta.Betónové tam vraj nie sú prípustné.
EM Test sa neriadi skutočne precestovaným časom. Ako príklad - Ideš linkou 10 z východzej zastávky Madridská a plánuješ vystúpiť pri SOUD (27 min. podľa CP). Po priložení karty sa ti automaticky odráta cestovné na 60 min., lebo teoreticky môžeš cestovať 36 min (po konečnú). Autobus sa zdrží v zápche na Palackého a na svetlách na Jantárovej, čiže k SOUD prichádza s meškaním po viac ako 30 minútach cesty. Po priložení karty ti ale vráti rozdiel medzi automaticky zakúpeným 60 min. CL a tebou precestovaným 30 min. CL, pretože podľa CP trvá cesta 27 minút, aj keď reálne trvala dlhšie. Ty za meškanie nemôžeš a preto od teba nemôžu žiadať vyššie cestovné.
Žilinský vynález ma dokonca prekvapil aj tým, že je schopný takto postupovať aj po prestupe. Šiel som zo stanice L2, kde mi automaticky odrátalo cestovné na 30 min. cesty. Na NO som prestupoval na sedmičku. Reálne som teda precestoval okolo 4 minút, no do druhého vozu som nastúpil až po cca 10 min. od nastúpenia do L2. Systém dokázal rozoznať, že keďže som na zastávke NO nastúpil do iného vozidla, musel som na tej istej aj vystúpiť, a teda zo stanice som prešiel iba 4 minúty, hoc som ešte čakal na zastávke na ďalšiu linku. Precestovanú dĺžku mi nepočítal 30 - 10 min, ale 30 - 4.
jo, v pripade klasickych papierovych listkov neni ziadny problem. Mozny problem som nacrtol pri pouziti BCK s el.penazenkou, kde aby prebehla optimalizacia musis prlozit kartu do 10minut. a ted nazorna situacia, cestujuci ide 6 zastavok, podla cp 9minut, a teda chce vyuzit 10minutovy listok, emtest mu stiahne klasicky 30(60)min listok, pricom cestujuci si musi zapamatat cas presne na sekundy, autobus ma meskanie, cestujuci musi sledovat cas a tesne pred uplynutim 10 minut od oznacenia priklada BCK k oznacovacu koli optimalizacii na 10min listok, autobus ale este neprisiel ani na 5-tu zastavku a teraz co, dve zastavky pojde bez listka ?
Nie som si isty, ako je na tom EmTest, ale RG aj Mikroelektronika dokazu mat na trase dve za sebou iduce zastavky s rovnakym menom a nepovazuju ich za jednu, pocitaju ich ako dve. Lenze ak tarifa zavisi od poctu prejdenych zastavok, v takom pripade by ta jedna rozdvojena zastavka bola pocitana ako dve a substrat by sa mohol nastvat.
Re #46842 pedro77: Pre aspon ciastocne odstranenie toho chaosu plati v PO pri posudzovani platnosti kratkodobeho CL zasada "vzdy na zisk cestujuceho". To znamena, ze ak ma listok na 10 min, podla CP trva cesta 9 a v reale 13, tak sa riadime cestovnou dobou podla CP a listok uzname. Ak ma listok na 10 minut, podla CP trva cesta 12 a v reale 10, riadime sa skutocnou cestovnou dobou a listok uzname. Proste vzdy tak, aby cestujuci bol vo vyhode.
Arksun