Reply on: Vladimír #3561:
Ešte jeden príklad. Relatívne nedávno bola plánovaná výstavba električky v omnoho menšom a "vidieckejšom" meste, v Chomutove. S výstavbou sa začalo a až behom nej bol projekt zmenený na trolejbus, len preto, že neboli peniaze. Na vozovni a traťových stavbách je jasne viditelné, že boli stavané pre električku.
A ešte jeden. Ústí n.L. je mesto ako Prešov, električku tam zrušili v 70tych rokoch, pomerne rozsiahly systém. Dodnes tam nie je rovnocenná náhrada ani po zavedení trolejbusov.

Sarko
Čo sa týka spomenutých tratí, upresním, že na Skladnej ul. je aj pekne vidieť bránu, cez ktorú vlečková trať viedla. Brána je umiestnená šikmo voči ulici a kolmo voči koľaji. V Pasteurovej nemocnici som si koľaje nikde nevšimol, hoci som ich hľadal, ale možno som nehľadal dôsledne. Po Floriánskej (Ménešiho) som zhodou okolností dnes šiel a budova, pred ktorou boli koľaje aj s dvoma vítkovickými výhybkami, sú už žiaľ zaliate s čerstvým asfaltom. Prednedávnom sa mi podarilo dostať aj do areálu Pivovaru (len malý priestor tesne za plotom, ktorý bol ohradený ďalším plotom a strážený psom), ale za bránou, kde som očakával ďalšie koľajnice, už boli vybraté.
Inak na margo štýlu písomného prejavu mám pocit, že sa poznáme.