+15 sk by dostala,len "vyvolena" skupina ludi-vodici.
"ostatna"skupina mozno 3%
Vo vcerajsom prieskume sa proti diferen. vyjadrilo cca.97 % podpisanych "ostatnej" skupiny.
sklamem ťa, ,,nič"pokiaľ bude sedieť tam,kde sedí,a nebude odvolaná,tak OZ-2 nič nemôže podniknúť,to znamená malé percento vodičov z petície k štrajku,respektíve k jeho pokračovaniu...musí sa počkať na jednanie s mests. zastupiteľ., v aprílovom sedení a byť pri tom... ?
z toho aj tak už asi nič nebude,lebo podpis ivanovej všetko spečatil,je to 5%,a poviem to na plné ústa,keby nebolo jej,tak docielime aj 15 sk/h,ver mi!
Pani Ivanovú platí DPMK , Stankoviča vodiči, Ivanová má ešte sekretárku ktorú platia odborári č.1
,,čieho chleba ješ toho pieseň spievaj" bude mimoriadne zasadnutie mestských poslancov v apríli treba tam ísť! ked sa nebude tlačiť tak s toho nič nebude.Stačilo len málo a už sami dvihajú ale málo netreba sa dať odbiťalebo vstúpte do odborov č.2.
on to nepodpisoval,to ivanová z prvých odborov podpísala,a keďže sú zákony aké sú,tak sa musíme prispôsobiť konaniu/aj ked nepochopiteľnému/prvým väčšinovým odborom podniku...odvolať,alebo celkom zruši OZ 1,a bude sa lepšie aj dýchať.
Nemali ste to podpisovat.. Vas nemoze nikto donutit k niecomu, s cim nesuhlasite. Moze za Vas suhlasit zakon, no Vy pod tym tlacivom podpisany nebudete. No uz sa stalo.. ?
Základná odborová organizácia OZ Doprava č.2 pri DPMK, a.s. Košice Bardejovská 6
OZNAM
Dnes t.j. 19. marca 2008 v dopoludňajších hodinách bola zvolaná komisia KV, kde mi bolo oznámené, že v zmysle § 3a zákona o kolektívnom vyjednávaní č. 2/1991Zb., zmeneného zákonom č. 328/2007 Z.z. sa zamestnávateľ dohodol s väčšinovou odborovou organizáciou a podpísal dohodu o zvýšení tarifných tried u všetkých zamestnancov
o 5 % od 1. marca 2008 a iné (viď zápisnica).
ZO OZD č. 2 vyjadrila k dohode svoj zásadný nesúhlas.
Pod spoločný návrh k zvýšeniu tarifných miezd a pod otvorenie štrajkovej pohotovosti sa podpísali obe odborové organizácie. Napriek tomu, v rozpore s touto dohodou postupovala ZO č.1 samostatne. V zmysle zákona je táto dohoda platná a musíme ju rešpektovať.
Avšak z dôvodu, že táto dohoda je v rozpore s tými cieľmi, čo sme chceli dosiahnuť ZO OZ Doprava č. 2 nevidí dôvod ku ukončeniu štrajkovej pohotovosti u vodičov MHD.
Vyzývam preto vodičov MHD aby vo vlastnom záujme naďalej dodržiavali pravidlá štrajkovej pohotovosti a nezabudli ani na posledný odsek, ktorý hovorí o maximálnom pracovnom čase v týždni a maximálnom limite práce nadčas v zmysle ZP.
Vladislav STANKOVIČ v.r.
predseda ZO OZ Doprava č.2 pri DPMK, a.s.
Košice Bardejovská 6
inak je super, že DPMK chce žiadať o 500miliónov, keď celková indikatívna finančná čiastka na všetky projekty (skupiny II) spolu v aprílovej výzve má byť 9mil. EUR ☺
Re #32137 eMareq: DPP má tuším 14 alebo 15 odborov ?
Ja som pri zaklade OO č.2 nebol.Neviem ti nato odpovedať,to by vedel iný,tu diskutujuci,čo viem je že sa založili preto lebo OO č.1 suhlasila a podpísala všetko.Nesnažila sa vyjednať nikdy viac,len prikivovala na dane podmienky.Proste nerobila problemy.To je všetko čo viem. ?
Mňa by zaujímalo prečo tu máme LEN dvoje odbory, prečo nie troje, štvoro, pätoro, ... ? Už niet odborových predákov? Nie je mi jasné čo viedlo k rozdeleniu terajších odborov na dvoje. Lojálnosť jedných ku starým kádrom a nespokojnosť tých druhých s tými starými, tak sme si založili druhé?
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Vladislav 48
OZNAM
Dnes t.j. 19. marca 2008 v dopoludňajších hodinách bola zvolaná komisia KV, kde mi bolo oznámené, že v zmysle § 3a zákona o kolektívnom vyjednávaní č. 2/1991Zb., zmeneného zákonom č. 328/2007 Z.z. sa zamestnávateľ dohodol s väčšinovou odborovou organizáciou a podpísal dohodu o zvýšení tarifných tried u všetkých zamestnancov
o 5 % od 1. marca 2008 a iné (viď zápisnica).
ZO OZD č. 2 vyjadrila k dohode svoj zásadný nesúhlas.
Pod spoločný návrh k zvýšeniu tarifných miezd a pod otvorenie štrajkovej pohotovosti sa podpísali obe odborové organizácie. Napriek tomu, v rozpore s touto dohodou postupovala ZO č.1 samostatne. V zmysle zákona je táto dohoda platná a musíme ju rešpektovať.
Avšak z dôvodu, že táto dohoda je v rozpore s tými cieľmi, čo sme chceli dosiahnuť ZO OZ Doprava č. 2 nevidí dôvod ku ukončeniu štrajkovej pohotovosti u vodičov MHD.
Vyzývam preto vodičov MHD aby vo vlastnom záujme naďalej dodržiavali pravidlá štrajkovej pohotovosti a nezabudli ani na posledný odsek, ktorý hovorí o maximálnom pracovnom čase v týždni a maximálnom limite práce nadčas v zmysle ZP.
Vladislav STANKOVIČ v.r.
predseda ZO OZ Doprava č.2 pri DPMK, a.s.
Košice Bardejovská 6