Reply on: Papyr #26681:
Ja vôbec nechápem, prečo sa to parkovisko nazýva námestím.Zabudol si ešte na jeden veľavýznamný prvok, roky dotvárajúci kolorit parkoviska osloboditeľov, a to ohyzdnú rozostavanú opachu "kongresového centra". To nevadí nikomu. Ale Aupark fuj, heš... Ešte by nám pokazil výhľad na okolité architektonické skvosty.
Čím skôr sa to spraví, tým bude jenoduchšie. A ak sa to nespraví teraz, tak možno fakt o tých 50 rokov...
eMareq
http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.php3?sub=17.10.2007/78335K
Aupark súri: Radní, rozhodnite o doprave!
http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.php3?sub=17.10.2007/78419K
....Pod zem o miliardu viac...
Zapustenie dopravy pod zem komplikuje vysoká hladina spodnej vody, ako aj spleť inžinierskych sietí, ktorých preloženie si vyžaduje dlhodobé uzatvorenie dopravy v oboch smeroch Štúrovej ulice. Podľa informácií Korzára by úrovňové riešenie stálo 300 miliónov korún, zapustenie dopravy pod zem o miliardu viac. Podľa zmluvy s mestom musí investor Aupark investovať 100 miliónov do tzv. vyvolaných investícií, to znamená do preložky ciest a inžinierskych sietí.
Snívajú o podzemnej verzii, ale kde na to vziať ich nenapadlo ? Nebodaj si myslia, že HB Reavis preinvestuje naviac 1 mld. len tak? Aj on má istý strop čo sa týka rozpočtu na stavbu. Bolo sa treba najprv dohodnúť a nie hneď predávať pozemok, že? Ale to by ich muselo najprv napadnúť.
Radní čakajú výsledok
Konečný verdikt je v rukách vedúcich predstaviteľov mesta Košice. Tí by mali rozhodnúť aj na základe odporúčaní pätnásťčlennej pracovnej skupiny, ktorá sa touto otázkou zaoberá už od júna. "Čakáme na výsledok analýzy riešenia," povedal pre Korzár viceprimátor Jozef Filipko (SMK).
...Máme čas...
Investor je nervózny
Však Aupark sa mal stavať v roku 2005. Teľo sce vytrimali, ta vytrimece i teraz. ?