Reply on: PvvS #22582:
V Košiciach vozy 500 a 501 z prvej série (myslim 10kusovej) ,zbytok v Prahe.
To, či v Košických vozoch niečo funguje je vecou náhody a veku vozidla. Jednotlivé komponenty el. výzbroje majú trend postupne odumierať.
KVKV
Pretože , a to hlavne, je centrum neprístupné alebo obtiažne prístupné pre starších ludí a ludí so zníženou pohyblivosťou, okrem pešej zóny je tam plno úradov, inštitúcií, pretože električka je mestotvorným prvkom a do hist. centier patrí. Najdi si na webe fotografie napr. z nemeckých miest, je tam zcela bežné, že v pešej zóne jazdí elka.
Samozrejme rýchlosť max. 15km/h, intervaly cca 15-20min. žiadne vedenie niekolkých silných liniek.