no áno, je to tak, ale na internete je možné nájsť info o kamerových systémoch zachytávajúcich obraz v norme PAL rýchlosťou napr. 400 alebo 600 FPS. Tak sa možno nechali inšpirovať. ☺
Naopak. PAL (európsky - existuje aj americký 60 Hz) má 25 snímkov za sekundu skladajúcich sa z 50 polsnímkov. Keby som chcel byť presný, tak 25 snímkov má aj SECAM a európsky NTSC, PAL je totiž FAREBNÁ, nie TV norma. TV norma je 625/50.
No.. on te fotoaparat v tom case tolko stal.. Pruser je ten, ze dnes ho kupis uz za 4 tisicky ? .. Proste elektronika je sialenstvo, co sa tyka cien.. A tusim to vtedy DPMK bralo od nas.. (ak si to dobre pamatam) ...
A este sa mi chce pisat, tak dodam:
Na jednom pracovnom mieste, kde robim maju kamerovy system s velmi podobnymi parametrami. Je to sukromna poliklinika platena z prijmov od obdoby Vseobecnej zdravotnej poistovne na Slovensku.
Budova je dvojpodlazna a vsetky vstupy + chodby okrem ordinacii, kancelarii a zasadacich miestnosti su pod 'drobnohladom'. Nainstalovanych je 14 otocnych kamier. Kamery robia zaznam na 2 tyzdne a sledovat ich moze ktokolvek z personalu na svojich pracovnych PC so 17" monitorom, manazer polikliniky ma samostatny PC iba na sledovanie kamier. Prihlasuje sa na zaklade svojho ID a hesla po LAN sieti cez webpriehladac. Aj ked su kamery kvalitne, na obraze vidiet niekedy trhave pohyby a s asi sekundovym casovym oneskorenim oproti realu.
V celej budove su koberce, calunene stolicky a napriklad aj predajna vystava obrazov vyvesenych v celej budove v hodnote od cca 5 - 25tis. Sk/kus. Nikdy sa nic neposkodilo, ci nezmizlo a nikto sa na kamery nikdy nestazoval. Prostredie a pracovne podmienky su tak na velmi vysokej urovni a aj napriek tomu, ze si nemozem dovolit sediet na zadku a nic nerobit, mam toto pracovne miesto najradsej. A to mam na inom pracovnom mieste lepsi plat a ani sa tolko nenarobim.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.