Reply on: myslavcan #10963:
Tieto skratky nevie rozlúštiť ani len väčšina domácich, nieto ešte nejakí cudzinci, ktorí sa budú chcieť zviezť. Ideálne to však dokresľuje riešenia použité v rámci rekonštrukcie tratí.

Človeku to dôjde chvíľku po napísaní príspevku.
KVKV
Osobne si myslím, že by sa to dalo riešiť nižším nástupným ostrovčekom alebo postupne sa znižujúcim ak zasahuje do prejazdného profilu.
Ked vystupujem na stanici , tak najprv vystúpim na úroveň "nula" a následne zakopnem o hranu ostrovčeka. Sledoval som to, potkýna a padá tam dost ludí.
Myslím, že výsledok "kolaudácie" týchto ostrovčekov by sa mal prehodnotiť a nástupné / výstupné miesta náležite upraviť - to pokial architekti a stavitelia "MET" nechcú vyzerať ako úplní hlupáci.