Discussion Forum › Off-Topic Forum

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Všimol som si, že v menu "vozidla" pribudli autobusy a popisy ? ? Len mam jednu pripomienku a to k popisu, neviem ako je to inde ale pri ŠL je napr. veta

"Na oceľovom ráme zostavilili z panelov samonosnú karosériu zvonka oplechovanú hladkým plechom s ozdobnými lištami."

Nebolo by lepšie použiť formulaciu:

"Na oceľovom ráme bola z panelov zostavená samonosná karoséria zvonka oplechovaná hladkým plechom s ozdobnými lištami." ❓ ❓

Trochu čudne to znie podľa mňa v 3os.
Reply on: Isidor #3323:
Nerobte ešte z paradajok lečo... v nedeľu si každý trafte toho svojho chňapika... trať je dostatočne dlhá. ?
Reply on: jt #3322:
výpredaj lesa
Medzi prihlásenými účastníkmi polmaratónu figurujú generálny riaditeľ DPMK Michal Tkáč, predseda predstavenstva DPMK Igor Jutka i riaditeľ techniky a údržby DPMK Peter Dečo. ?

http://www.kosice.sk/article.asp?id=6223
http://korzar.sme.sk/c/5039555/peticiou-chcu-stopnut-predaj-lesov.html

Vyzerá to, že predaj lesa nikomu nevadí. Nikto nereaguje na nejasnosti s tým, že sa schvaľovalo niečo iné. To muselo byť veľa obálok. ?
http://korzar.sme.sk/c/5039507/mesto-tam-opat-poupratuje.html

"Odhadujeme, že Kosit zlikviduje v lokalite 1 000 ton komunálneho odpadu uloženého v rozpore so zákonom. Mesto na to vyčlenilo z rozpočtu 66 700 eur (viac ako 2 milióny Sk)," spresnil Kačala.
Vlani odstránilo mesto na Luniku IX 1 303 ton odpadu, pričom upratovanie stálo daňových poplatníkov 83 530 eur (2,516 milióna Sk).

? ? ?
Reply on: TA #3316:
Áno, všetko ostatné je skutočné. Tá pohľadnica je vlastne len ofarbená fotografia - možno ju vidieť v knihe A. Tatranského - Košické koľaje.
Reply on: jt #3318:
Tak beriem späť. Chodník pre cyklistov smie využívať aj korčuliar, skejtbordista, lyžiar a podobne, ale nie chodec, pokiaľ netlačí bicykel.
Reply on: 5 #3315:
Predpokladám, že to nebude ozajstný chodník, ale len premaľovaný doterajší chodník pre chodcov. Zaujalo ma ale toto:

"V súčasnosti je v Košiciach vybudovaná 15,3 km dlhá trasa pre milovníkov cyklistiky, ktorú môžu využívať aj in-line korčuliari. Do budúcnosti mesto uvažuje o vytvorení ďalších chodníkov na bicyklovanie a korčuľovanie."

Pokiaľ viem, korčuliar je chodec, bicykel vozidlo. Chodník značený ako cyklistický, nie je určený pre chodcov.
Reply on: TA #3316:
aha, som slepý, už vidím, z ktorého roku je.
Reply on: veteran #3313:
čo sa týka tej 2. pohľadnice, okrem električky je všetko originál? A z ktorého roku pochádza záber ❓
Z dnešného Korzára:
"Košičania by sa mali konečne dočkať aj dlho odsúvaného cyklochodníka na Komenského ulici, a to ešte v tomto roku."
Reply on: tbus #3304:
Ano presne toto. Dakujem.
Reply on: TA #3312:
Pohľadnica je len fotomontáž. Je to ofarbená reálna fotografia Hlavnej a fotomontážou doplnené autá, ľudia, električky a monorail. Presne tie isté prvky som už videl na pohľadniciach BA a TN.

BTW: aj táto pohľadnica je fotomontážou: http://fotokosice.eu/historicke/displayimage.php?pos=-82 Električka na nej pochádza z budapeštianskej pohľadnice.
Reply on: Isidor #3310:
zaujímavé je, že už vtedy autor zakomponoval do obrazu aj zhora zavesený monorail, aký v tú dobu jazdil najskôr len vo Wuppertali. Žeby predbehol dobu a vedel o našom budúcom družobnom meste alebo len náhoda ❓
Reply on: Isidor #3310:
To som už videl, ale nechce sa mi veľmi veriť, že to je reálna dobová maľba.
Reply on: TA #3308:
osobne raz v Čani, a raz ako ide do Sene, aj ini ho videli ako vozil futbalistov a parkuje pravdepodobne v Kostoľanoch n/H
Reply on: tbus #3307:
nejaké konkrétne ihrisko či rôzne?
Reply on: TA #3306:
keby som vedel, tak napisem. Parkrat som ho videl stat pri ihrisku kde sa prave hral futbal

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.