Koncern Arriva prevzal väčšinový podiel v SAD Trnava

Spoločnosť Arriva odkúpila stopercentný podiel vo firme Bus Partner Services s.r.o., ktorá je väčšinovým vlastníkom dopravcu SAD Trnava a.s. a tiež firmu Gotfri spol. s.r.o., ktorá vlastní väčšinu v SAD Liorbus a.s. (predtým SAD Liptovský Mikuláš). Arriva o tom informovala na svojom webe.

Arriva už vlastní väčšinové podiely v bývalých štátnych podnikoch Slovenskej autobusovej dopravy - Arriva Nové Zámky, Arriva Nitra a Arriva Michalovce. Vozidlá týchto dopravcov postupne dostali jednotný náter. Podľa tlačovej správy koncernu bude po akvizícii trnavského a mikulášskeho dopravcu pod značkou Arriva na Slovensku jazdiť spolu viac ako 1350 autobusov.

Firma Bus Partners Services s.r.o. (predchádzajúci názov PRINTcentrum, s.r.o.) získala podiel v SAD Trnava v privatizácii v roku 2002 a pri dopredaji v roku 2005. Zvyšok stále vlastní štát prostredníctvom Fondu národného majetku.

 
Vlastnícke podiely v SAD Trnava a.s.
60,5% Bus Partners Services s.r.o. (Arriva)
39,5% Fond národného majetku SR


Arriva zamestnáva takmer 9500 ľudí v strednej a východnej Európe. Prevádzkuje približne 5000 autobusov a 36 vlakových súprav.

SAD Trnava prevádzkuje prímestskú dopravu v severnej časti trnavského kraja a mestskú hromadnú dopravu v Trnave, Hlohovci, Piešťanoch a Senici.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.