nfc: prekryvanie sa tyka liniek 54 a 55. Hlavne 54 ma same 2-miestne poznamky, takze ak sa nakopia vedla seba vznika chaos.
Pri casovych pasmach som mal na mysli chronometraze. Uvediem priklad z linky 31 z minuleho roka (odvtedy sa deformacie napravili).
V 'x' trvala cesta 18 min, pri 'xP' (po parkovisko) 20 min a v 'a' dokonca 21 min.
Co ma zaujima, je ci:
- je mozne aby pre 'x' bola jazdna doba v case 4:30 az 6:00 a 20:00 az 23:00 napr. 15 min
- v case 6:01 az 8:00 a 12:30 az 17:00 napr. 20 min
- inak 18 min a cez vikend napr. 17 min.
Takze pre linku by sa nastavili jednotlive trasy, casove pasma a vzdialenosti medzi zastavkami v jednotlivych casovych pasmach.
Neviem aky je vztah medzi ciselnym kodom (napr. 51/1021 ci 51/6021) a prislusnou poznamkou 10:21 xS, ci 10:21 a.
Vladimir: je tam obnovovacia frekvencia, teoreticky by si ju ani nemal okom zachytit, ale (hlavne Majklov) fotak ma problem.
Pri casovych pasmach som mal na mysli chronometraze. Uvediem priklad z linky 31 z minuleho roka (odvtedy sa deformacie napravili).
V 'x' trvala cesta 18 min, pri 'xP' (po parkovisko) 20 min a v 'a' dokonca 21 min.
Co ma zaujima, je ci:
- je mozne aby pre 'x' bola jazdna doba v case 4:30 az 6:00 a 20:00 az 23:00 napr. 15 min
- v case 6:01 az 8:00 a 12:30 az 17:00 napr. 20 min
- inak 18 min a cez vikend napr. 17 min.
Takze pre linku by sa nastavili jednotlive trasy, casove pasma a vzdialenosti medzi zastavkami v jednotlivych casovych pasmach.
Neviem aky je vztah medzi ciselnym kodom (napr. 51/1021 ci 51/6021) a prislusnou poznamkou 10:21 xS, ci 10:21 a.
Vladimir: je tam obnovovacia frekvencia, teoreticky by si ju ani nemal okom zachytit, ale (hlavne Majklov) fotak ma problem.

Vladimír
Tak isto sa opäť skúsim porozhliadnuť, či nejaké vozidlo, do ktorého bolo hlásenie inštalované aj momentálne hlási. Lebo pri poslednej návšteve som bol vodičom trolejbusu poučený, že momentálne hlási LEN JEDNO vozidlo MHD, nakoľko v ostatných to bolo pre totálne blbnutie zrušené.
Po návšteve BB sa vyjadrím.
P.S. Počul som, že v Martine majú EMtsťácke čítačky kariet "schopnosť" podľa "vlastného uváženia" niektorým cestujúcim pri čítaní karty vynulovať kredit a ten následne previesť na kartu nasledujúceho platiaceho cestujúceho. S pochopením cestujúcich sa to nestretlo.
P.S.2: Dnes som sa dozvedel takú vec, že vraj v prešovskom DP už funguje LEN JEDNA revízorská čítačka kariet (v používaní od augusta 2002). Smutné.