nfc: prekryvanie sa tyka liniek 54 a 55. Hlavne 54 ma same 2-miestne poznamky, takze ak sa nakopia vedla seba vznika chaos.
Pri casovych pasmach som mal na mysli chronometraze. Uvediem priklad z linky 31 z minuleho roka (odvtedy sa deformacie napravili).
V 'x' trvala cesta 18 min, pri 'xP' (po parkovisko) 20 min a v 'a' dokonca 21 min.
Co ma zaujima, je ci:
- je mozne aby pre 'x' bola jazdna doba v case 4:30 az 6:00 a 20:00 az 23:00 napr. 15 min
- v case 6:01 az 8:00 a 12:30 az 17:00 napr. 20 min
- inak 18 min a cez vikend napr. 17 min.
Takze pre linku by sa nastavili jednotlive trasy, casove pasma a vzdialenosti medzi zastavkami v jednotlivych casovych pasmach.
Neviem aky je vztah medzi ciselnym kodom (napr. 51/1021 ci 51/6021) a prislusnou poznamkou 10:21 xS, ci 10:21 a.
Vladimir: je tam obnovovacia frekvencia, teoreticky by si ju ani nemal okom zachytit, ale (hlavne Majklov) fotak ma problem.
Pri casovych pasmach som mal na mysli chronometraze. Uvediem priklad z linky 31 z minuleho roka (odvtedy sa deformacie napravili).
V 'x' trvala cesta 18 min, pri 'xP' (po parkovisko) 20 min a v 'a' dokonca 21 min.
Co ma zaujima, je ci:
- je mozne aby pre 'x' bola jazdna doba v case 4:30 az 6:00 a 20:00 az 23:00 napr. 15 min
- v case 6:01 az 8:00 a 12:30 az 17:00 napr. 20 min
- inak 18 min a cez vikend napr. 17 min.
Takze pre linku by sa nastavili jednotlive trasy, casove pasma a vzdialenosti medzi zastavkami v jednotlivych casovych pasmach.
Neviem aky je vztah medzi ciselnym kodom (napr. 51/1021 ci 51/6021) a prislusnou poznamkou 10:21 xS, ci 10:21 a.
Vladimir: je tam obnovovacia frekvencia, teoreticky by si ju ani nemal okom zachytit, ale (hlavne Majklov) fotak ma problem.


Laco
rad by som sa tiez pridal do diskusie fandov mhd. Vidim ze tu riesite zaujimave problemy. Ked som to ale cital niektore prispekvky tak som ostal prekvapeny. Nechcem sa priklanat ani na jednu stranu sporu emtest/nfc/ versus vladimir, ale neda mi nezareagovat z mojho pohladu niekedy na primitivne poznamky. Nech sa jedna o akukolvek firmu, ktora robi informacne systemy pre dopravu je podla mna trochu naivne napisat a teraz citujem: Kam totiž vstúpila, zaviedla v MHD spiatočnícke nastupovanie prednými dverami. A to jej neviem odpoustiť. /prispevok #926 - necitim sa byt sice odbornikom, ale myslim si ze sposob cestovania a pod. je na dopravnom systeme, ktore si zadefinuje zakaznik a IT firma len urobi co ma... moj nazor. To sa mi zda ze ta Vladimir trochu diskvalifikuje. Aj ked mas potom mozno pravdu po takychto vyhlaseniach sa nedaju brat vazne. Tolko moj pohlad na situaciu.
Inac pre tvorcou stranky> Je velmi pekna a zaujimava. Som rad ze nieco take existuje.Aj ked uz MHD moc nepouzivam vzdy ma tak trochu fascinovala a rad si precitam rozne pikosky a zaujimavosti ako je napr. toto forum. Zdravim vsetkych a prajem prijemny den.