Reply on: Danny #9495:
a poznas odpoved preco dochadza k obmedzovaniu prave linky 20? Tam by som zacal. S prejazdom nebude problem ked sa z 22 stane solo linka. Staci aby dojazdili Ikarusy a ina moznost nebude. Prevadzka klbakov na linke 20 nie je vhodna. Problem je v celom useku Zel. stanica - Nam. Slobody.
ad 1: LUK sa ti len snazi povedat, ze to nie je len o jednoduchom presune 1 spoja raz za hodinu. A inak, kolkym cestujucim z tejto relacie sa chce cakat hodinu na priamy spoj?
), v pondelok som opat on-line.
Danny
Banská Bystrica, 30.3.2005
VEC: Žiadosť o presun vybraných spojov MHD z linky 22 na linku 20
Dňom 3.1.2005 došlo v dôsledku zmien v MHD, k zrušeniu doobedných a čiastočne aj večerných spojov na linke 20. Tým sa sťažila dostupnosť lokality, ktorú táto linka obsluhuje. Ide o zónu, kde býva veľký počet obyvateľov sídliska Sásová. Preto Vás žiadam o zmenu tohto stavu formou presunu vybraných spojov z linky 22 na linku 20 (smer do i z centra).
Ide o takmer totožnú trasu, no časť trasy linky 22 obsluhuje i linka 26, ktorá bez problémov dokáže nahradiť takto vzniknutú „dieru“. Tak je možne jednoduchým a bezplatným spôsobom toto odstrániť. Až na 1 zastávku- Rudohorská 1 (pošta), je trasa od januára novovytvorenej linky 20 takmer totožná a len táto zastávka je cestujúcimi viacej používaná.
Preto by som si Vám dovolil navrhnúť, aby vybrané spoje linky 22 išli linkou 20 a pri každom mojom nižšie zmienenom návrhu je aj náhrada "vypadnutého" spoja na spomínanej zastávke linkou 26, v takmer totožnom čase.
(Všetky časy sú zo zastávky Rudohorská 1/ pošta)
LINKA 22 8:32 -presun na trasu linky 20 // 8:33 "záplata" linkou 26 na tejto zastávke
9:23 // 9:26
10:31 // 10:26
11:22 // 11:26
12:30 // 12:26
13:21 // 13:25
14:00 // 14:03
17:46 // 17:49
18:55 // 18:59
19:31 // 19:29
20:25 // 20:29
21:37 // 21:29
(--s tým, že v CP by sa mohlo uviesť napríklad: ** za predchádzajúcim spojom linky 22 a vo vysvetlivkách by bolo uvedené: Využite linku 26 alebo 20. Bolo by to tam asi potrebne uviesť.)
Verím, že moja žiadosť je podnetná a bude stáť za Vaše zváženie. Dúfam, že nám takto zlepšíte veľmi zlé autobusové spojenie. Zabili by sa tým dve muchy jednou ranou: rozsah výkonov v MHD sa nezvýši, no výrazne sa zlepší obslužnosť časti novej Sásovej.
P.S.: Ziadost podobneho znenia som poslal e-mailom Ing. Snopkovi este pred nadobudnutim povodnych zmien, 30.12.2004!
Samozrejme aj ta bola, ako to uz u nas byva zvykom, bez akejkolvek reakcie.
Slusnost kaze aspon odpisat. No to by som od vrchnosti v MHD asi privela chcel. Oni maju kopec inej roboty. Vsakze?!
Rozhodol som sa to tu zverejnit aj preto, ze nakoniec (zamietava) odpoved prisla. No len na MsU! Mne, ako ziadatelovi, nik nic neodpisal. Rozpraval som sa o tom dnes s Ing. Dureckom, ktoremu nakoniec po urgenciach odpoved prisla.
A este maly dodatok na zaver:
Uz sa tesim na koniec roka. Bude sa konat velky tresk v oblasti MHD. Je vsak vysoko pravdepodobne, ze sa uz BBDS ci ich ostravskych privatizerov nebude tykat.
Koncom roka ide totiz MsU vyhlasovat sutaz na prevadzkovanie MHD v BB. A po skusenostiach s BBDS, ich "ochotou" komunikovat a byt ustretovy potrebam (obyvatelov) mesta, sa pevne verim, mesto obzrie po inom prevadzkovatelovi MHD.
--Ktory si uz zakaznikov, teda klientov, bude vazit v duchu: NAS ZAKAZNIK, NAS PAN!