To by ma zaujimalo tiez.
Sky Europe vsak od letnej sezony rusi aj spoje do Tatier, takze nemyslim ze by zavadzali linku do Bystrice.
Ono otazka je - odkial by sa sem malo lietat.
Z Blavy? - to je nezmysel, to je rychlejsie autom.
Z Prahy - to by nebola frekvencia. Nocny vlak ma 1 vagon a byva poloprazdny. Vyuzite by to bolo jedine v pondelok rano (resp. v nedelu vecer) a naspat v piatok vecer, a to by bystrici asi moc nepomohlo. Jedine ze by tieto 2 lety z Kosic mali v BB medzipristatie. Tejto variante by som fandil, este keby lietali z Kbelov miesto Ruzyni.
Ine mesta, to sa mi nezda realne, jedine nejaky charter.
Za prvej republiky lietala vnutrostatna linka na tejto trase:
Praha-Brno-Bratislava-Sliac-Kocice-Uzhorod
To by bolo pekne, bohuzial dnes uz na uzemi 3 statov a asi by to tie medzipristatia trochu predrazovali.
Sky Europe vsak od letnej sezony rusi aj spoje do Tatier, takze nemyslim ze by zavadzali linku do Bystrice.
Ono otazka je - odkial by sa sem malo lietat.
Z Blavy? - to je nezmysel, to je rychlejsie autom.
Z Prahy - to by nebola frekvencia. Nocny vlak ma 1 vagon a byva poloprazdny. Vyuzite by to bolo jedine v pondelok rano (resp. v nedelu vecer) a naspat v piatok vecer, a to by bystrici asi moc nepomohlo. Jedine ze by tieto 2 lety z Kosic mali v BB medzipristatie. Tejto variante by som fandil, este keby lietali z Kbelov miesto Ruzyni.
Ine mesta, to sa mi nezda realne, jedine nejaky charter.
Za prvej republiky lietala vnutrostatna linka na tejto trase:
Praha-Brno-Bratislava-Sliac-Kocice-Uzhorod
To by bolo pekne, bohuzial dnes uz na uzemi 3 statov a asi by to tie medzipristatia trochu predrazovali.
Kami
Trat do Harmanca sla podla tej mapy na rail...
popri trase sucasnej, len miesto tunela sla od Aurisu po ulici L. Saru cez Jesenak do Kostiviarskej (z toho useku sa zachovali kolejnice a jeden most). Po 2. svetovej uz nefungovala, zrejme hned po postaveni novej trate ju zrusili a dlho tam strasili len kolajnice.