Reply on: S499.1023 #52729:
Vzhľadom na to, že vlaky cez Lupków začnú premávať až od 1. júla, zatiaľ nebola možnosť ich reálne využiť. Ak však máš na mysli vlaky, ktoré tadiaľ jazdili pred rokom 2011, tak áno, priznám sa, vtedy som ich nevyužíval, nakoľko pred siedmimi rokmi som "nedisponoval takými cestovateľskými návykmi" než je tomu teraz, čo som už veľakrát oľutoval. Môžem ťa ale ubezpečiť, že nové spojenie cez leto mám v pláne využiť (ak sa podarí, aj opakovane). Naviac, ak by bolo moje bydlisko bližšie k Medzilaborciam, nové spojenie by som využíval pravidelne.Ja dúfam, že táto novinka sa osvedčí a nájde si svoje miesto aj v GVD 2018.
PIT
Podstatné je, že čo sa týka nášho okolia, v zásade sa oproti stavu z nastávajúcej 2. zmeny
- len kozmeticky upraví jazda R vlakov medzi BB a ZV - z BB odchod z X:35 na X:31 a zo ZV z X:01 na X:02 (a z toho vyplývajúci kozmetický posun časov REx od Margecian),
- nedeľné posilové RR naďalej psychopatia a odchod s kozmetickou úpravou z X:11 na X:12 a vo ZV z X:54 na X:52 (čiže prestoj vo ZV sa skráti zo 14 na 12 min),
- zásadná je zmena polohy REx 1783 Kráľova Hoľa, ktorý bude z BB odchádzať namiesto súčasných 13:35 až o 15:35, s čím súvisí aj posun popoludňajších Os z BR na Červenú Skalu do skorších časov,
- cca o štvrťhodinu sa predĺži jazda Os do BR s odchodom z BB o 16:36,
- a už nás zjavne nebude musieť trápiť, že lôžkový vozeň nechodí denne, pretože podľa hlavičky R 956 Borišov už bude denne nejazdiť - súvisí pravdepodobne s tým, že EN Slovakia, na ktorom ten vozeň jazdil, perdu premávať už len sezónne (zima, Veľká noc, leto a okolo "dušičiek"),
- z troch párov vlakov zastavujúcich v Predajnej zostane v smere z BR už len posledný vlak o 22:34 (z BB naďalej len 6:58, 15:16, 23:08). Hlavne že v Príboji stojí stále skoro všetko, ale minule sa mi po mesiacoch podarilo vidieť jedného človeka z vlaku z BB o 12:36 tam vystúpiť, v opačnom smere sa mi to ešte za niekoľko rokov na večernom o 21:16 nepodarilo ani raz, nehovoriac o tom, že napriek tomu, že tam má stať na znamenie, tak len jeden raz sa stalo, že by sme tam nezastali.