Už je zverejnený program Grand Prix vo Zvolene, nákl. st. dňa 13.9.2014.
http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/5440-Grand-Prix-Slovensko-2014/
Nájdete tu aj rozpis mimoriadnych vlakov. Po prvom prečítaní to vyzerá veľmi sľubne a určite si to nenechám ujsť.
http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/5440-Grand-Prix-Slovensko-2014/
Nájdete tu aj rozpis mimoriadnych vlakov. Po prvom prečítaní to vyzerá veľmi sľubne a určite si to nenechám ujsť.
BB-Schuhu
- netradičné obchádzkové trasy cez Jesenský vŕšok (ktoré spôsobovali niekoľkominútové meškania, na čo však boli cestujúci vopred upozornení). V tejto súvislosti sme mohli vidieť po dlhom čase kĺbové autobusy, konkrétne BB-993BC a BB-716BE na netradičných lokalitách na Ul. Kukučínova, Kollárova a Komenského a Jesenskom vŕšku na linke č. 6 (a pár spojov aj na linke č. 1)
- netradičné bolo aj jazdenie linky č. 22 od bývalej Kúpeľnej ul. popri Tescu (cestou, ktorou kedysi jazdila L99) a ďalej tzv. západnou Zvolenskou cestou popri Baumaxe až na zastávku Kremnička TWD, kde sa autobusy napojili na svoju pôvodnú trasu.
No a napokon by som vyzdvihol voz BB-515DK, keďže dnešný deň bol jediným dňom prevádzky tohto vozidla v réžii DPM BB na linkách MHD BB. Preto je vhodné trocha si pripomenúť históriu tohto voza. Karosa B932 bola pôvodne majetkom SAD Zvolen a bola prvá svojho druhu vo Zvolene. S pôvodnou EČV ZV-347AF jazdila na linkách MHD Zvolen, neskôr aj na prímestských linkách (napr. Kováčová), ktoré vznikli odčlenením liniek MHD do prímestskej dopravy ku 12.12.2004. Autobus medzičasom dostal aj nové EČV ZV-951AR. Od 1.1.2006 preberá dopravu v Banskej Bystrici SAD Zvolen a tento autobus putuje do Banskej Bystrice, odkiaľ sa do Zvolena už nevrátil. V prvých týždňoch roka 2006 jazdila aj na linkách MHD, no neskôr sa "usadila" na prímestskej linke 601451 Nemce - Malachov, kde zotrvala až do konca svojej premávky v roku 2013. V roku 2009 bol autobus (spolu s novšou Karosou ZV-488AJ) vložený ako majetkový vklad SAD ZV do DPM BB a autobus sa stal majetkom DPM BB, pričom dostal nové EČV BB-515DK. Vo výprave sa ale nič nezmenilo, a vozidlo aj naďalej jazdilo na prímestskej linke SAD Zvolen, pričom prešlo strednou opravou karosérie a dostalo nový náter. V roku 2013 vozidlo pre nadbytočnosť dojazdilo, bolo vrátené DPM BB a stálo nevyužité. Využiť ho ani nebolo možné, nakoľko nemá namontované ani odbavovacie zariadenie (keďže v MHD BB - okrem januára 2006 - nikdy nejazdil). V premávke sa BB-515DK objavila až 29.8.2014, čiže prvýkrát na linke DPM BB a ak nerátame január 2006, tak aj prvýkrát na MHD BB. Je preto pochopiteľné, že práve tento autobus čelil najväčšiemu záujmu šotoušov a podobných bytostí. Je pravdepodobné, že toto jeho dnešné jazdenie bolo v MHD aj tým posledným. Nuž ale nikdy nevieme, čo prinesú udalosti a preto nechajme sa radšej prekvapiť.
Ostatné údaje sú uvedené vo výprave vozidiel.