Reply on: fragma #48981:
A netreba zabúdať, že obrady bývajú v čase, keď sú busy plné žiakov a študentov po skončení vyučovania, teda to skrátenie kĺbovej L21 po Vozovňu ešte viac zaplní hronsecký bus (malý Citelis) aj obyvateľmi Kremničky (spoj naspäť meškáva aj cez 10 min.), čo je kapacitná anomália. Tu je kameň úrazu súbeh 21/455/trolejbus 2 po Sládkovičovej, tým pádom rovnomernejšie rozvrstvenie aj do krematória. Tieto vynechania Rakytoviec s Kremničkou od MHD s ponechaním iba PAL majú byť, ale inokedy, nie práve v čase špičky (len preto, že treba ešte jeden spoj prejazdovo Zvolenskou cestou, lebo nevyšli "intervaly", ktoré sú pred celou hodinou), keď je potrebný aj samostatný bus na Badín/Hronsek ?
Do Kremničky treba čakať na ten druhý prázdny kĺb ?
fragma
Áno, na 14-tu v "kremáči" bývajú často obrady, veď posledne rečnil na nich aj p. poslanec za daný obvod, tiež by to mohol navrhnúť Mestu lepšie sprístupniť verejnou dopravou. Spojenie NSL (a spodnej Sásovej) s krematóriom po zmenách zabezpečuje už iba linka 21 (455 ide z Uhliska, najbližší prestup Národná, 90 zo Sásovej cez Karlovo a Strieborné nám., najbližší prestup Krajský úrad). Táto L21 ide z uzla NSL 11:53x, 12:53x, 13:43xV (pokladám ho aj tak za neskorý) a 14:23x, tzn. priamo sa dostanete jedine pred 13-tou a potom 90 min., 1a1/2 hodiny nič. Linkou L22 13:23x napr. na Sládkovičovu (rozmedzie prestupu Krajský úrad-TWD) alebo L7 13:21x k radvanskému Kauflandu a na tú 90-tku idúci 5-7 minút za ňou. Alebo po Vozovňu L2 13:33x vyhnutím sa úseku Zvolenskej cesty skúsiť stihnúť L90 (na prestup minúta), predpokladám, že L41 o 13:00x a L4 13:08x nestihli. Spoje do Hronseku idú z Národnej už 13:14x alebo až 13:49x (neskorý ekvivalent k skrátenej L21), čiže predpokladám, že prvý nestihli a druhý by im bol neskorý, týmto odvezením sa o dve zastávky by nič nevyriešili (a museli by prestupovať najmenej trikrát). Samozrejme, bežní ľudia sa nevyznajú v takýchto kombináciách, ako tí, čo to majú všetko pred sebou ?, mýlia sa aj v úplne základných veciach (keď 7 rokov chodí autobus tam a zrazu jedného dňa už nie).
Keď už nič iné zatiaľ, tak aspoň by bolo vhodné upozorniť aj vodičov na obozretnosť, hlavne v čase obradov na okrajových zast. Pivovar, TWD, Vozovňa, aby umožnili napr. aj na linke 455 a 90 nastúpiť na dve-tri zastávky (Vozovňa-Krematórium ako kvázi kyvadlo)., napr. linka 90 13:49x (niekedy máva v Radvani náskok 3-4 minúty!) by vždy mala počkať pri Vozovni na príchod trolejbusu L2 13:48x. L455 by nemala obiehať trolejbusy (L2,3-4,5 na Podháji) a L21 v čase výstupu cestujúcich pri Vozovni (možno niekto z nich chce nastúpiť), či L22 pri Pivovare (pozrieť sa, či niekto nebeží z nej na druhú stranu, lebo L21 v tom čase nejde) a pod. ...