Na Námestí Ľudovíta Štúra v smere od centra chýbajú vývesky cestovných poriadkov MHD č. 90 smer Iliaš/Krematórium, PAL 601451 do Malachova, 601455 Badín/Hronsek, 601463 Terasa/Horné Pršany ?
A mňa zas najviac straší súčasné nekompetentné a doslova pasívne vedenie mesta! Vlastne ako aj všetky tie, ktoré boli aj doteraz. Vlastne BB stále nemá štastie na komunálnych politikov a to je asi najväčší postrach pre bežných ľudí, inak by sme tu nemuseli teraz robiť ankety na nejaké zanedbané stavby, totižto ak by sa už konečne nejaké schopné vedenia mesta postaralo, aby už žiadne také zanedbané stavby neboli!
Prepáč ale musím už zareagovať. Neviem ako ostatných ale mňa už dosť štve že všade otravuješ len s dotieravými otázkami na citelisy,, ak by vyšla najavo nejaká nová skutočnosť, tak na fóre a následne aktualitách to bude na imhd skôr ako hocikde inde...
To predĺženie nemusí byť každým spojom L22, teoretické MHD minimum Krem.-Rakytovce 10-12x spojov (vopchané pomedzi 455), 0a. Takto sa to asi ťažko schváli ?
blábol? skús si zasvietiť svetlo keď čítaš ?
21 má dnes trasu o dĺžke cca 13km, podľa môjho návrhu to bude cca 9,5km (ušetrí sa 3,5km)
22 má dnes trasu o dĺžke cca 12,9km, podľa môjho návrhu to bude cca 14,9km (nárast 2km)
- výsledok: naozaj sa ušetrí
- nikde nehovorím o tom, že súčasný CP zostane, tak prečo by nemohla byť úspora ešte väčšia? L22 zredukovať na úkor 21 (a zosúladiť s ex55), veď tieto vozidlá tretinu trasy vezú vzduch, kĺbak je potrebný tak po ZVT a Zvolenskú cestu, tak nech jazdí najmä po tade. Rozhodne lepšie riešenie než to, čo je teraz.
Ale veď najsamlepšia STS z Balkóna má svoje modré mozgy, čo to zase nejako superfišne zariadi, že sa budeme len čudovať.
Dôvody uviedol už Kami. Navyše 1,5 metrová úspora je dosť malá na to, aby to riešilo tamojší problém. Ja by som videl riešenie v zložení 2 minibusy + 1 príves.
Jeden problem by som videl. Citelisy su viazane na MHD BB. Plus klasicka Karosa asi bude mat lepsiu priechodnost ako tazky NP plynak. A v pripade problemu bude mensia skoda.
A neslo by to zapojit za 10,5 metrovy Citelis? Predpokladam ze sa otoci o cosi lahsie ako Karosa... ci tam je zas problem ze tam nemoze ist dlhy NP voz?
ako hovoris? usetria kilometre? lepsie vyuziju vozidla? to je co za blabol? obratovost vozidiel sa nezmeni a ak miesto jednej linky predlzim druhu, tak kolko usetrim? ano, 21+22 je akutne nutne riesit, ale nie s tymito argumentami...
presne tak, čítaš mi myšlienky. Ak sa vytvorí to prepojenie:
L21 - ukončiť v RP Radvaň, ušetria sa zbytočné kilometre a aj sa lepšie využijú kĺbové vozidlá
L22 - až do Rakytoviec, veď PAL ex55 jazdí Sládkovičovou, takže budú mať spojenie aj so Zvolenskou cestou (čo je samozrejme plus)
...a k vyššiemu riešeniu: ešte keby tak dokončili cestu na Pršiansku terasu od vozovne a predĺžila sa linka 2 alebo 3 ?
K téme Retail parku. Ak sa tam počíta s MHD, tak by som to využil ako vhodnú príležitosť na obmedzenie zbytočných kilometrov do Kremničky a Rakytoviec. Tam by som ponechal iba L22 (cez Zvolenskú cestu) predĺženú až do Rakytoviec, L21 cez Sládkovičovu zakončiť v Retail parku s tým, že by obslúžila všetky rozhodujúce zastávky po ZVT a ušetriť vozenie vzduchu ďalej na juh. Iné riešenie na vyššej úrovni by bolo s využitím trolejbusoej dopravy, no to je už celkom iná vec.
Cyklobus od dnes (t.j. 14.7.2012) jazdí opäť na Panskú kolibu, dnes Karosa ZV-253BA. Upozorňujem, že kvôli problematickému otáčaniu veľkého autobusu na kolibe môže dôjsť v nasledujúcich dňoch/týždňoch z prevádzkových dôvodov k ďalším zmenám. Preto je vhodné priebežne sledovať trasu a CP spojov. Kvôli zmene trasy na Šturec minulý týždeň boli protesty, preto to tento víkend vrátili späť na Panskú kolibu (avšak už s veľkým busom).
Práve to pozerám aj tu http://postimage.org/image/6sfouhjy3/ a ani nie som prekvapený polohou zastávok, ani by som si ich inde nevedel predstaviť. Samozrejme, keď/ak bude prepojka... A či vôbec bude MHD chodiť do Retailu? Pravdupovediac, neprekážalo by mi, ani keby nie. Škoda, že na teoreticky najbližšiu zast. "STK" (aj pre MHD končiace v Iliaši, aj PAL smer Zvolen, priamo pod Moebelixom na opačnej strane R-ky) neexistuje podchod/nadchod na iliašsku stranu, ale až najbližší most v Kremničke v dosahu MHD zastávok "Doprastav" a "Kremnička TWD". Na opačnú stranu zostáva najbližšia zastávka "Tesco hypermarket", či až "Zvolenská cesta TESCO" a na Sládkovičovej je to zast. "Pivovar" (do blízkosti ktorej má ústiť prepojka), popr. "ZVT". Kyvadlovku sme si mohli vyskúšať na deň oficiálneho otvorenia pred dvomi týždňami. Išla spodom, prvý spoj od zast. Zv.c.TESCO výpadovkou krátky úsek po R1-ke, odbočka pri hyperm. na súbežnú paralelnú komunikáciu popod Baumax, AWT (popod ex-spodnú bránu ZVT), no a pri Audi-ne to kĺbak pekne zatočil doprava až po kruhovú križovatku RP. Teda otázka znie, ako tam viezť MHD. Nie som za novú linku, skôr za skrátenie L21, možno plynulý jednosmerný polokruh Podháj-NAY-AWT(aj tam by som dal zast.)-Retail-ZVT(tu by sa zast. Pivovar nedala obslúžiť)-Podháj (resp. naopak), ak by to vychádzalo do prekladov, len by sa minul účinnok obojsmerných zálivov (tie by zafungovali pri zachádzaní od Sládkovičovej a otočení sa na kruháči)...
Už viete kde sú navrhnuté zástavkové zálivy v retail parku Radvaň..? V popise k Obchodnému centru Decathlon sú naznačené aj zastávkové nicky v obidvoch smeroch, tak uvidíme či tam doopravdy budú..? http://img225.imageshack.us/img225/4374/decathlon.png Ono v BB jeden nikdy nevie kedy a či to vôbec bude, pretože je k tomu potrebné ešte vybudovať aj prepojku od súčasného kruhového objazdu v retail parku po Sládkovičovu ulicu, pretože tie zastávky sú podľa toho obrázku navrhnuté práve tam, totižto na v súčasnosti už zrealizovaných cestách retail parku sa takéto niečo nenachádza!
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Agent007