Reply on: Agent007 #45407:
Na 6.00, pracovná 8,5 hod., ale zrejme sa jedná až o vnútro Iliaša (tipujem Fenix a tá oblasť). S tou L 33/41 si to našiel parádne, dobre, že stojí na H.Vajanského, kým L 24 o 4 min. skôr až na EUROPA SC (pod estakádou). Len ten presunový 4 minútový stres ráno, aby spoje išli presne, 41 si zvykne dáke sekundičky nadbehnúť. Inak akurát sa jedná o tú, čo je ako jediná skrátená po Iliaš, most 5:42 a 23 minút má tam prestoj (do Iliaša II. prichádzajú spoje 5:17 a 6:17), to sa už nemohla potiahnúť až na konečnú o 5:44, ako ostatné spoje L 41
L 90 naspäť ide o 14:37x, 15:12x chodí horom od septembra ?, potom až 15:41x. Teraz neviem, či mám pozerať prestupy po 14.30, alebo po 15:00. Ak po 14.30 (a nestíha z mosta 14:37x L 90), tak neviem, či z Iliaša II. stihne L 41 o 14:33x, tou môže prestúpiť od Iliaša, most po Nám.Ľ.Štúra na danú L 90. Ak sa ocitne na Iliaš II. tesne po úniku L 41 (14:34x), dá sa pešo do 6 min. zajsť k mostu na L 32 o 14:40x (na STK L 22 14:42x nestihne, odtiaľ je to ešte 5 min.), tou sa štverať na Tajovského (L 25 15:03x), resp. po Plážové (14:58x) -dotyk s THK,rázc. L 33 15:07x (zachádza zdĺhavo cez Moyses), z Moskovská, rázc. (14:51x) asi nestihne zbehnúť na Mládežnícka, otoč. na L 24 (14:53x). Po 15.00 ostáva len samotná L 22 o 15:18x z STK (zlé prestupy na H.Vajanského len po 15 min. na L 24 o 15:45x, ako aj na Nám.slobody na L 43 o 15:50x, resp. L 36 o 15:55x) a priama L 90 až o 15:41x z mosta (býv. 15:12x L 90 z STK chodí teraz cez Podháj). Medzi "vláčikmi" 14:36x-14:42x (všetky 4 linky) a 15:18x (iba L 22) nejde zo zast. STK žiadny MHD bus Zvolenskou cestou 35 min.
, preto je citeľná tá absencia L 90 aspoň z STK, ja by som ju pri navrátení spodom navrhoval zachádzať cez most, aby medzi 14:35x/14:40x a 15:40x/15:45x bola okolo 15:10x táto zastávka obslúžená, raz za hodinu býva obsluhovaná aj víkendovo ? Ostáva už len úplne moja obľúbená prázdna prímestská linka závodu Zvolen cestou I/69, 611404/15 o 14:56x z STK na Štadlerovo nábr. (15:00x, prestup na H.Vajanského na 15:15x L 24, či 15:17x L 33). Je to komplikované ?
Bosa Noha
Ako majiteľ 1-mesačného predplatného lístku som idúc hore Rudohorskou ulicou videl, že práve ide autobus 24-ka (odchod 13:21 z "Rudohorská-pošta" smer Strieborné nám.). Chcel som sa teda odviezť 1 zastávku na "Rudohorská stred" (ponáhľal som sa). Nastúpil som, ale nastúpila aj pani s kočíkom, sadla si za stred, kočík s pripútaným dieťaťom sediac držala za rukoväť. Autobus tál, šofér namietal, že kočík má byť obrátený chrbtom do smeru jazdy, aby dieťa nevyletelo. To by sa však jej držalo oveľa horšie. Povedal som tej pani, čo šofér chce, namietali sme, že je dieťa pripútané a obrátene sa to bude horšie držať, ale nepohol sa, až kým kočík neobrátila a neostala stáť vedľa neho (aj tak by to podľa môjho odhadu bolo v prípade prudkého brzdenia asi menej bezpečné, ako predtým, keď to posediačky mala v rukách pevnejšie). Na Rudohorskej-stred ale šofér otvoril len dvere pre nastupovanie, nereagoval ani na "STOP"-tlačítko a previezol ma až na Karpatskú. Neviem, či z pomsty, lebo mi neni známe, že by bolo v MHB v BB zakázané ísť 1 zastávku ...