Reply on: brefos #45251:
Tých petícií už bolo, Maňka myslím formálne proklamoval záujem, akonáhle bude spustenie pripravené. Lenže konkrétne kroky som nezaznamenal, že by sa pohli správnym smerom (je nejaké podozrivé ticho). Mám obavy, či v období IDS "len bus, alebo len vlak" to nebude jej definitívny koniec. Proti hovorí veľká vzdialenosť zastávok od sídiel oproti busu (je to čiastočne pravda). Taktiež u železníc sa všetko len "škrtá", obnova by nebola "in" ? Regionálne vlaky zatiaľ VUC-ky nespravujú (aj keď sa k nim vyjadrujú), v budúcnosti by to mohol prevziať súkromník, ak prejaví záujem, trať "Hontom" je zachovalá. Čo sa týka priameho bus spojenia BANSKEJ BYSTRICE (nielen Zvolena) z Dudincami, je tu L 605402 http://portal.cp.sk/Data/L605402_110501_32382.pdf, 2 spoje do Dudiniec, jeden až do Šiah, 3 po Krupinu; naspäť jeden zo Šiah, "c"-éčkový zo Sebechlieb, 2 z KA cez týždeň, jeden v nedeľu KA-BB, jeden nedeľný po Sebechleby, ako aj do Dudiniec kombinovane cez B.Štiavnicu, či Dudince-Lipt.Hrádok, ako aj spoje z Krtíša, či minimum diaľkových spojov (MJC, Kysučan, SAD NZ Štúrovo, viď http://portal.cp.sk/Search.aspx?c=7&mi=6&tt=5858,2,36&sv=&ttnm=Krupina%2c%2caut.st.
?
). 15.7.11 je zrejme 45 dní pred podaním návrhov zmien CP dopravcu správnemu orgánu pred ich schválením (to bolo pre ostatné linky, no pre tento zmluvný spoj to bolo už o týždeň), toľko som z toho vyčítal... ?
milan002