Reply on: Peter55 #44549:
Nové trolejbusy boli zaradené do riadnej prevádzky od piatka 01.07.2011, kedy súčasne začali školské prázdniny, teda obdobie s redukovaným počtom spojom a predpokladám, že nové vozidlá stačili na všetky spoje všetkých 8 trolejbusových liniek (presnejšie by vedel LUK). V piatok bolo v premávke všetkých 19 ks, pričom rozpis vozidiel podľa ev. č. a príslušných liniek písal LUK v dispečerskom fóre v príspevku #7999 a cez víkend v #8006. Ako záložné vozidlo tam má uvedenú 14Tr #1007. DPMBB ďalej prevádzkuje autobusové linky L13 (v piatok Karosa BB-245AY) a L101 (minibusy).Reálne by zdravý človek nevyradil všetky autobusy a pre prípady potreby zabezpečenia náhradnej dopravy, avšak DPMBB už riadi SAD ZV, takže táto primárna podmienka nie je splnená a ako to skončí, je otázne.
Re #44550 NOER: Revízori chodia a za posledné dva týždne som ich stretol vo vozidle dokonca až 4 razy. Donedávna sa nestávalo, že by si dovolili revízori SAD ZV kontrolovať vo vozidlách DPMBB, avšak už to neplatí a bežne chodia aj tam spolu s tými z DPMBB (vyzerá, že sú to už také miešané skupiny, prípadne kto vie, či revízori DPMBB sú stále formálne z DPMBB). I keď by ma osobne zaujímalo, na základe čoho zamestnanci-revízori de jure iného právneho subjektu a teda cudzieho dopravcu kontrolujú cestujúcich vo vozidlách DPMBB. Avšak SAD ZV si môže robiť predsa čo chce...

.
Petik
Ja suhlasim s Andrejom. Ide o to, ze teplota medzi vonkajsim a vnutornym okolim, nema byt az tak rozdielna. Ak ten bus kazdu minutu otvara dvere, tak logicky musi fukat velmi studeny vzduch, aby udrzal prijemnu priemernu teplotu. To ze Kredencu to nevadi je subjektivny pocit, pretoze nema ani 18 rokov. Ale mysli aj na ostatnych! Hlavne na zeny, ktore su obvykle obzvlast zimomrive. Ja si pamatam, ako som si raz v krcme blbo sadol pod vyduch klimatizacie, ako ma na druhy den bolela lebka na mieste, kde ten vyduch fukal. Ti co poznaju moj zostrih vedia o com hovorim. A keby Kredenc nasilu oponoval tymi USA - to bola dialkova linka. Tiez si pamatam, ako som sa v NY v auguste klepal na Port Authority kosou a dodnes nerozumiem zmyslu tej kosy, hoci nad tym rozmyslam uz 15 rokov.
Preferujem Andrejovu alternativu - dobre vetranie.
Rozmyslam, kedy som siel v MHD v takom hici, ze mi to vadilo. Urcite to nastalo, o tom niet pochyb. Ale nespominam si. Povedzme si na rovinu. Je to par dni do roka, ked su extremne teploty. Ked sa vozidlo rozhoruci, ze je tam teplejsie ako vonku. Ale ak je teplota totozna (napr vdaka dobru vetraniu), tak to teplo nie je ziadna mimoriadna zataz, lebo za 10 minut sa telo neaklimatizuje na ine prostredie. Jasne, ze si pustis klimu v aute, ktore stalo na ulici a je v nom 50 stupnov. Ale v tom buse take extremy nie su, ak tam kontinualne bezi vetranie.