Reply on: Kami #3742:
okrem toho nejaké tie Sorky, Ekobus, plyňák CNG B 732 od DPB, plyňák B 732 made in Zliner s 900vkovými čelami a jeden Axer.Takže v podstate bieda, ak sa to porovná s minulým rokom, keď mal v NR stánok aj MAN, Volvo a Karosa. Dopravnému fandovi sa asi viac oplatí chodiť na brnenský Autotec...
) pozriem blizsie udaje.
) a riadna premávka aj s cestujúcimi začala začiatkom roku 1990. Ja si pamätám, že ako prvé začali jazdiť trolejbusy na linke 36 (teda ešte pred prečíslovaním) z Kremičky ku KÚNZ, predpokladám, že to bolo po 28.8. Ku ktorému dňu bolo prečíslovanie a vznik trolejbusových liniek? Inak, prvá bystrická trolejbusová linka bola typicky "bystrická", na 36ke namiesto jednej 15Tr premávali dve 14Tr, ale nie v polovičnom intervale ako by sa zdalo byť rozumné, ale tesne za sebou, asi aby sa nebáli ... toto si živo pamätám až do dnes
LUK
Teraz sa mi podarilo naraziť na vlastné staršie (a zabudnuté:-)) poznámky, v ktorých mám poznačené, že autobusy boli na Uhlisko preložené od
5.9.1996 !
Okrem toho tu mám trasovanie liniek MHD z rokov 1974, 1981, 1986, 1992 a 1993. Z máp mám odkreslenú Radvaň z tých istých rokov a sú tu aj nejaké CP, zrejme spred augusta 1994 (aj nočné linky). Len už neviem, kde som k tomu prišiel...