Ešte dve otázky:
- trolejbusy na stanicu najskôr premávali z nábrežia priamo, nie okolo Lenina (ak sa dobre pamätám, neboli v tom smere ani drôty). Kedy sa dostavil aj opačný smer, vie niekto dátum? A kedy bola doprava presmerovaná na túto trať?
- ak sa dobre pamätám, okruh stanica - 29. augusta - Čsl. armády - stanica bol postavený prvý, na testovaciu prevádzku. Vie mi niekto túto informáciu potvrdiť, prípadne doplniť aj dátumami?
- trolejbusy na stanicu najskôr premávali z nábrežia priamo, nie okolo Lenina (ak sa dobre pamätám, neboli v tom smere ani drôty). Kedy sa dostavil aj opačný smer, vie niekto dátum? A kedy bola doprava presmerovaná na túto trať?
- ak sa dobre pamätám, okruh stanica - 29. augusta - Čsl. armády - stanica bol postavený prvý, na testovaciu prevádzku. Vie mi niekto túto informáciu potvrdiť, prípadne doplniť aj dátumami?
) a riadna premávka aj s cestujúcimi začala začiatkom roku 1990. Ja si pamätám, že ako prvé začali jazdiť trolejbusy na linke 36 (teda ešte pred prečíslovaním) z Kremičky ku KÚNZ, predpokladám, že to bolo po 28.8. Ku ktorému dňu bolo prečíslovanie a vznik trolejbusových liniek? Inak, prvá bystrická trolejbusová linka bola typicky "bystrická", na 36ke namiesto jednej 15Tr premávali dve 14Tr, ale nie v polovičnom intervale ako by sa zdalo byť rozumné, ale tesne za sebou, asi aby sa nebáli ... toto si živo pamätám až do dnes
LUK
Keď už sme pri tej histórii, kedy bola preložená konečná autobusov MHD z autobusovej stanice na Uhlisko?