Myslím, že je čas poďakovať všetkým, ktorí vybojovali trolejbusy späť. Tým, ktorí tu boli pre dobrú vec od 31.12.2005, celý rok 2006 a 2007, aj tým, ktorí do vlaku nastúpili už keď bol rozbehnutý. Jednoducho všetkým ľuďom, korí sa na tejto veci akýmkoľvek spôsobom podieľali.
Na úvod vďaka 8000 ľuďom, ktorí podpísali petície za zachovanie ekologickej trolejbusovej dopravy a aj všetkým, ktorí v ťažkých podmienkach zbierali podpisy.
a ďalej už len zoznam:
Peter Chmelík
Dano Galanda
Andrej Belko
Lukáš Venclík
Martin Matala
Peter Karak
Peter Papp
Roman Bojko
Tomáš Mykl
Jaroslav Huba
Marián Lomenčík
Tomáš Sobota
Ľuboš Vrbický
Daniel Kovács
Ľudmila Priehodová
Vladimír Pirošík
Pavol Katreniak
Ivan Saktor
Miroslav Snopko
Jaroslava Hýblová
Jela Adamcová
Radoslav Lukaj
Martin Baník
Pavol Bielik
Milan Haring
Miro Čiampor 1
Miro Čiampor 2
Samozrejme aj:
všetci zamestnanci DPMBB
zamestnanci CKO,
Občianska iniciatíva Občania mestu
portál iMHD - najmä jeho bystrická a prešovská sekcia
portál poslanec.sk
Mesto Banská Bystrica
tiež za podporu aj mojim bývalým spolužiakom:
Jiří Pěč
Michal Majer
Roman Bojko
Tomáš Sivák
Určite som na niekoho zabudol, lebo to by som inak nebol ja, ale preto sa zároveň za to aj ospravedlňujem
Na tomto zozname sa našli v jednej skupine hádam ľudia zo všetkých názorových, politických alebo apolitických smerov, aké len v Banskej Bystrici existujú. Je to neuveriteľné, ale téma trolejbusov spojila nespojiteľné a našli v nej spoločnú reč osobnosti naprieč celým spektrom spoločenského života nášho mesta. Všetci títo ľudia sa zapíšu do histórie Mesta Banská Bystrica zlatými písmenami. Všetci z nich urobili kus dobrej roboty, do ktorej sa nikto z nich nemusel púšťať. Raz o tom možno napíšem knihu.
Vďaka
Juraj Jendrišák
Na úvod vďaka 8000 ľuďom, ktorí podpísali petície za zachovanie ekologickej trolejbusovej dopravy a aj všetkým, ktorí v ťažkých podmienkach zbierali podpisy.
a ďalej už len zoznam:
Peter Chmelík
Dano Galanda
Andrej Belko
Lukáš Venclík
Martin Matala
Peter Karak
Peter Papp
Roman Bojko
Tomáš Mykl
Jaroslav Huba
Marián Lomenčík
Tomáš Sobota
Ľuboš Vrbický
Daniel Kovács
Ľudmila Priehodová
Vladimír Pirošík
Pavol Katreniak
Ivan Saktor
Miroslav Snopko
Jaroslava Hýblová
Jela Adamcová
Radoslav Lukaj
Martin Baník
Pavol Bielik
Milan Haring
Miro Čiampor 1
Miro Čiampor 2
Samozrejme aj:
všetci zamestnanci DPMBB
zamestnanci CKO,
Občianska iniciatíva Občania mestu
portál iMHD - najmä jeho bystrická a prešovská sekcia
portál poslanec.sk
Mesto Banská Bystrica
tiež za podporu aj mojim bývalým spolužiakom:
Jiří Pěč
Michal Majer
Roman Bojko
Tomáš Sivák
Určite som na niekoho zabudol, lebo to by som inak nebol ja, ale preto sa zároveň za to aj ospravedlňujem

Na tomto zozname sa našli v jednej skupine hádam ľudia zo všetkých názorových, politických alebo apolitických smerov, aké len v Banskej Bystrici existujú. Je to neuveriteľné, ale téma trolejbusov spojila nespojiteľné a našli v nej spoločnú reč osobnosti naprieč celým spektrom spoločenského života nášho mesta. Všetci títo ľudia sa zapíšu do histórie Mesta Banská Bystrica zlatými písmenami. Všetci z nich urobili kus dobrej roboty, do ktorej sa nikto z nich nemusel púšťať. Raz o tom možno napíšem knihu.
Vďaka
Juraj Jendrišák

Schuhu
Dnes som bol pozrieť aktuálny stav na ceste Kremnička-Pršianska terasa. Vzhľadom na to, že začalo husto snežiť, tak som toho veľa nevidel, taktiež som nemohol spraviť fotografie... Ale nebol som zbytočne.
V porovnaní s koncom septembra sú tam viditeľné rozdiely. V hornej časti je dokončená kanalizácia. V strednej časti sa čiastočne vyrovnalo cestné teleso.
Aký je teda súčasný stav?
Cestné teleso je vyhĺbené v celej dĺžke až na cca 100m. Chýba totiž ešte spojenie pôvodnej cesty z Kremničky s teraz budovanou od Pršianskej terasy. Tíchto cca 100m bude technicky pomerne náročných, nakoľko sa tu musí cesta otočiť o 180st. a prekonať na malom úseku relatívne veľký výškový rozdiel. Inak je to už celé prekopané.
V celom novobudovanom úseku je dokončená kanalizácia, upravené je aj cestné lôžko (s výnimkou posledných cca 150 m pred Pršianskou terasou).
Na túto cestu som sa dnes opýtal aj miestnych. Podľa ich slov im tohto roku sľúbil primátor dokončenie tejto cesty do konca r. 2007. Je jasné, že sa to nestihne, ale je vysoký predpoklad, že táto cesta by mohla byť dokončená niekedy v prvej polovici 2008. (rovnaký názor majú aj stavbári, ktorých sa títo miestni pýtali). Všetko však závisí od nadchádzajúcej zimy.
A aby som nezabudol, vyslovujem veľkú vďaku tým, ktorí sa podieľali na tak podrobnom spracovaní histórie trolejbusov. Naozaj hodnotné dielo.
Dnešné poobedné sneženie spôsobilo mierne kalamitný ráz. Keď som išiel L101 na Pršiansku terasu, na ceste 10 cm snehu, vozovka vôbec neupravená. Citybus mal veľké problémy, aby sa vôbec dostal na kopec. Prešmykovali mu kolesá a na takmer každej väčšej zákrute sme lietali z jedného kraja na druhý. ?