Reply on: wizard112 #24184:
Tal slovo "výlučne" sa tam celkom nehodí, keďže cez víkendy to celé padá a ani v pracovných dňoch nie je problém aj napr. na L1 a 26 vidieť sólo (napr. dnes na L26 BB-643AN, takisto včera večer), ale spravidla je možné sa tváriť, že uvedené linky sú "kĺbové" ?
? Kedysi ano, vid PITova poznamka o zakaze hovorit za jazdy s vodicom, ako je to teraz nech povedia kompetetni.. ?
S499.1023
Ešte pre Teba, PIT-a aj maciatko: Problémom slovenského (aj českého) právneho systému je to, že sa vymýšľajú nezmyselne tvrdé predpisy, zákony a ich nezmyselne tvrdé výklady, čo v konečnom dôsledku vedie len a jedine k tomu, že ich ľudia viac porušujú, než keby boli napísané a vykladané rozumne.
To platí napr. aj o rýchlosti - ak niekde na dlhom úseku obmedzím rýchlosť napr. kvôli stavebným prácam nezmyselne napr. na 30 km/h a budem to robiť pravidelne a systematicky, príp. obmedzenie rýchlosti zabudnem ukončiť, nezruším ho na ¨víkend, keď sa tam nai nekopne, tak sa potom NESMIEM čudovať, že mi vodiči rýchlostné obmedzenia globálne ignorujú a v konečnom dôsledku to vedie k ZVÝŠENIU nehodovosti.